Amazon Germany'den gelen ürünleri de Amazon mu satıyor?

devilbaby

Decapat
Daha fazla  
Ben Amazon'dan fritöz almaya karar verdim ve satıcısına baktım Amazon Germany yazıyordu. Beni uyarmış garanti vs geçerli olmayabilir diye. Bir de Amazon Germany'nin kendi sitesine bakayım dedim fiyat konusunda, bakınca Amazon Germany de bu fritözü satan kişiler arasında Amazon Germany yok, bilinmedik diğer satıcılar var. Benim merak ettiğim, amazon.com.tr'den bu ürünü alırken satıcı Amazon Germany'nin kendisi mi olacak yoksa Amazon Germany aracı mı olacak diğer bilinmedik satıcılara?

Ürünün Amazon.com.tr linki: Tefal Fr5101 Filtra Pro İnox Fritöz, 3 Litre, 2300 W, Paslanmaz Çelik/Siyah : Amazon.com.tr: Mutfak

Ürünün Amazon.com.de linki: https://www.amazon.de/-/en/FR5101-Filtra-Design-heat-insulated-stainless/dp/B06XBKN9ZW/ref=sr_1_1?keywords=Tefal+Fr5101&qid=1637784849&qsid=261-3901018-6954560&sr=8-1&sres=B06XBKN9ZW,B00MIKIZGG,B06XJL4CN7,B071S8VY6Z,B07GLF1P6T,B006TF4S3U,B08756S6HN,B08GX4SL9F,B00I64KA1Q,B08GX1SRJJ,B0002KQT44,B073V4CHF1,B07KQF1KMX,B00T5XQFIY,B00MPEKQS0,B01I06PEBU&srpt=DEEP_FRYER

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ben Temmuz ayında bilgisayar için direksiyon seti almıştım. Almadan önce amazon müşteri hizmetlerinin çok başını ağrıttım ve bana her türlü garantiyi vermişlerdi. Öncelikle verdiğim sipariş Türkiyedeki kargolardan daha hızlı geldi. Ambalaj fiyaskoydu, gümrükte olamayacak kadar yıpranmıştı. Ürünün çalışmasında herhangi bir problem olmamasına rağmen ambalajın bu kadar yıpranmış olması beni kaygılandırdı ve iade ettim. İade süreci sorumsuz ve çok hızlıydı. Sadece kargo para cebinizden çıkmış oluyor. Gerçi ben biraz cinsim sırf ambalajdan dolayı herkes kolay kolay iade etmez çalışan ürünü. Amazon müşteri temsilcileri 08.0-00.00 arası hizmet veriyor canlı sohbetten. Aklınıza gelen her türlü soruyu onlara sorabilirsiniz yardımcı olacaklarına eminim. Sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

Direkt olarak Amazon Germany'den almış olacaksınız. Ancak garanti konusu biraz muallak com.tr üzerinden alınan Germany ürünlerinde. En azından birkaç ay öncesine kadar öyleydi, şimdi aydınlandıysa bilmiyorum.

com.tr üzerinden Germany ürünü aldığınızda 1 ay iade hakkınız var buraya kadar tamam. Ancak bundan sonraki garanti durumu nasıl işliyor bilmiyorum. 2 yıl garanti konusunda com.tr mi yoksa Germany ile mi muhattap olacaksınız onu iyice bir sorun müşteri hizmetlerine.
Merhabalar, ben Temmuz ayında bilgisayar için direksiyon seti almıştım. Almadan önce amazon müşteri hizmetlerinin çok başını ağrıttım ve bana her türlü garantiyi vermişlerdi. Öncelikle verdiğim sipariş Türkiyedeki kargolardan daha hızlı geldi. Ambalaj fiyaskoydu, gümrükte olamayacak kadar yıpranmıştı. Ürünün çalışmasında herhangi bir problem olmamasına rağmen ambalajın bu kadar yıpranmış olması beni kaygılandırdı ve iade ettim. İade süreci sorumsuz ve çok hızlıydı. Sadece kargo para cebinizden çıkmış oluyor. Gerçi ben biraz cinsim sırf ambalajdan dolayı herkes kolay kolay iade etmez çalışan ürünü. Amazon müşteri temsilcileri 08.0-00.00 arası hizmet veriyor canlı sohbetten. Aklınıza gelen her türlü soruyu onlara sorabilirsiniz yardımcı olacaklarına eminim. Sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
Aslında kargo ücretini de iade alabilirdiniz diye biliyorum. Sonuçta sizden kaynaklanan bir sorun değil, ürününüzün kullanılmış olduğundan şüphelenmişsiniz haklı olarak. Video kaydınız da varsa bunu kanıtlayabilirdiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı