Amazon Germany'den ürün alınca gümrüğe takılır mı?

Karayel51

Hectopat
Amazon'dan SSD satın almayı düşünüyorum. Farklı bir satıcıdan almayı düşünmüyorum alternatif sunmayınız. 'Amazon Germany' tarafından satılır ve gönderilir yazıyor. Amazın Prime üyesiyim. Elime ulaşma süresi önemli değil 30 güne kadarsa.

1-Ekstra gümrük vergisi veya ücret çıkar mı?
2-Gümrüğe takılır mı ya da gümrüğe takılma olayı ne oluyor. Gidip fiziksel olarak bu alışverişin arkasını aramak zorunda kalır mıyım?

Teşekkürler..

Ücreti Amazon gösteriyor TL bazında ne kadar ödeyeceğini en son her şey dahil ücreti yazıyor zaten. Geçen Crucial P5 Plus SSD aldım Amazon Germany'den 1 haftaya geldi sen ödemeyi yaptıktan sonra ürünün sana gelmesini bekliyorsun sadece bu kadar ne gümrük derdi var ne bir şey

2335 TL iki tane RAM aldım 10 güne kadar geldi. Bu arada bu 150£ üstüne gümrük müşaviri olayını hiç duymadım. Millet ekran kartı alıyor 6 bin 7 bin TL'ye en çok 30 gün bekliyor o kadar, gümrük müşaviri neymiş anlamadım. Acaba 1500£ üstüne olabilir mi?

2335 TL iki tane RAM aldım 10 güne kadar geldi. Bu arada bu 150£ üstüne gümrük müşaviri olayını hiç duymadım. Millet ekran kartı alıyor 6 bin 7 bin TL'ye en çok 30 gün bekliyor o kadar, gümrük müşaviri neymiş anlamadım. Acaba 1500£ üstüne olabilir mi?
Resmi gazete yazisi.
Screenshot_20221013-011013_Chrome.png

IMG_20221013_011212_468.jpg

Anladım ama bu sadece vergi oranlarının 150£ ya göre değişimini anlatıyor. Müşavir tutma gereksinimi nereden kaynaklanıyor onu anlamadım. O zaman ekran kartı alanlar niye 30 gün bekleyip alıyor.

Anladım ama bu sadece vergi oranlarının 150£ ya göre değişimini anlatıyor. Müşavir tutma gereksinimi nereden kaynaklanıyor onu anlamadım. O zaman ekran kartı alanlar niye 30 gün bekleyip alıyor.

150€ üzeri butun urunlerde gecerli bu aslinda. Ama gümrüğe takilabilir ya da takılmayabilir. Eğer takilirsa butun işlemleri yapman gerekiyor. Noter/vekalet vsvsvs.

Yeni konular

Geri
Yukarı