Amazon Gümrük Vergisi Nasıl Ödenir?

Mek1903

Hectopat
Arkadaşlar gerçekten bütün makalelere baktım biri farklı, diğeri farklı konuşuyor, kafam karıştı. Amazon'dan 568 dolarlık bilgisayar bileşenlerini sipariş vermeyi düşünüyorum. Üyelik yaptım diyelim, sipariş verirken vergileri fiyata katıp sorunsuz bir şekilde getiriyor mu Amazon yoksa gümrükte biz mi ödüyoruz? Ayrıca ürünleri tek tek sipariş verip hediye paketi yapsam bir şey değişir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ürünlerin fiyatına gümrük vergisi ve kargo ücreti dahil edilir. Bunu son ödeme sayfasında görebilirsiniz.
Gümrük vergisini Amazon'a ödediğiniz için, işlemleri Amazon sizin yerinize yapıyor. Hızlı kargo seçeneklerinde yetki belgesi istenebiliyor firma tarafından, zaten bu durum olduğunda bilgilendiriliyorsunuz.
Ürünleri tek tek aldığınızda kargo ücreti çok daha fazla tutacaktır. Ayrıca bu bir şey değiştirmez, yine gümrük vergisine tabi olur. Ürünlerin hediye olarak göndertseniz de bir şey değişmiyor. Servisten dönen ürünler dahi gümrük vergisine dahil ediliyor maalesef.
Merhabalar amazon.com dan saticisi amazon olmayan bi saticidan saat siparis ettim amazon gumruk dahil tum ucretleri urunu siparis ederken aliyor ve biz daha ugrasmiyoruz diye biliyordum fakat suan farkediyorum ki urun fiyatinda gumruk ucreti 0$ yaziyor bu durumda gumruge takilcak mi yoksa urun gumruksuz mu yardimci olabilir misiniz?

Items:
$72.45
Shipping & Handling:
$38.74
Total Before Tax:
$111.19
Estimated Tax Collected:
$0.00
Order Total
$111.19

Merhabalar amazon.com dan saticisi amazon olmayan bi saticidan saat siparis ettim amazon gumruk dahil tum ucretleri urunu siparis ederken aliyor ve biz daha ugrasmiyoruz diye biliyordum fakat suan farkediyorum ki urun fiyatinda gumruk ucreti 0$ yaziyor bu durumda gumruge takilcak mi yoksa urun gumruksuz mu yardimci olabilir misiniz?

Items:
$72.45
Shipping & Handling:
$38.74
Total Before Tax:
$111.19
Estimated Tax Collected:
$0.00
Order Total
$111.19
sipariş ettin mi ne yaptın ? , bende kaç gündür bu konuda kararsız kaldım

Geri