Amazon Güvenilir mi ?

Kompostooo

Kilopat
Amazon'dan ekran kartı almayı düşünüyorum ancak daha önce Amazon'dan hiç alışveriş yapmadım. Daha önce Amazon'dan alışverış yapmış arkadaşlar tecrübelerini benim paylaşırsa memnun olurum. Şimdi aklımda birkaç soru var.

1-)Amazon güvenilir mi ?
2-)Amazon.com ile Amazon.de arasında ne gibi bir fark var ?
3-)Amazon'dan aldığım ekran kartı arızalı çıkarsa ne yapmalıyım ?
4-)Gümrük sorunu ile karşılaşır mıyım ?

Beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Bizden daha güvenilir.
2) Amazon.de den alın 2 yıl garantisi var ve daha yakın.
3) Amazon prime ile yurtdışı na göndereceksiniz
4) Hayır krallar gibi alırsınız sadece vergi olur 30€ gibi.
Yanlışım varsa düzenlerim.

1-) Tabi ki güvenilir. Ufak tefek satış yapan bir site değil. Dünya çapında satış yapan öncü bir şirket.
2-).de uzantılı sitenin depoları Almanya üzerinde diğerinin ki ise ABD 'de . Dolayısıyla alışveriş yaparken de üzerinden yaparsan %18 KDV öderken .com olandan yaparsan %20 KDV ödersin.
3-)Bozuk çıktığı takdirde (hiç şahit olmadım) geri iade ile alakalı bir şeyler yazıyordu sitede..Araştırıp bulayım :)
4-)Gümrük ile ilgili olan şeyleri Amazon halleder.Senin vereceğin KDV 'yi Amazon ürünü alırken fiyatın üzerine ekler gereken belgeleri amazon doldurur. Eğer aldığı KDV gümrükte ödediği KDV den fazlaysa geri kalanı hesabına iade eder. Eğer senden aldığı KDV az ise Amazon eksik KDV 'yi kendisi öder ve senden bir şey talep etmez...

İyi Forumlar...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı