Amazon Güvenilir mi?

Falcon1

Decapat
Merhabalar. Ben Amazon sitesinden bir ürün almak istiyorum fakat daha önce hiçbir şey almadım. Ben de size danışmak istedim. Amazon güvenilir bir sitemi yoksa satıcıdan satıcıya değişir mi? Alacağım ürün 100$ gümrükte herhangi bir sıkıntı olur mu acaba? Linki ürünün;

www.amazon.com/CORSAIR-Strafe-Mechanical-Gaming-Keyboard/dp/B014W3FGYU/ref=pd_sbs_147_2?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B014W3FGYU&pd_rd_r=59a84595-15d8-11e9-b9e9-af96e38d5dd6&pd_rd_w=lMxJS&pd_rd_wg=6fnZ4&pf_rd_p=7d5d9c3c-5e01-44ac-97fd-261afd40b865&pf_rd_r=9FDYPKBAX2SS660YW34R&psc=1&refRID=9FDYPKBAX2SS660YW34R

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon gerçekten en mükemmel ve sorunsuz alışveriş sitesi olabilir gezegenimizdeki. Sayısız defa alışveriş yaptım, 3-4 kez belki saçma sapan bir sorunla karşılaşmışımdır, onları da mükemmel bir şekilde çözdüler.

Gümrükte takılma tarzı bir şey söz konusu değil, vergisini verip getirtiyorsunuz zaten 22€ üzerindeki ürünleri. İstediğiniz ürün + gümrük + taşıma $140'a geliyor, bilginiz olsun. 760~ TL.

22€ üzeri alışverişinizde gümrük vergisine tabi olursunuz. Bu da yaklaşık 25 Dolara denk gelir. Satıcısı amazon değil. Dolayısı ile gümrüğü kapıda ödersiniz. Aldığınız bedel üzerinden %20 eklenir.

Güvenilir. Amazon gümrük vergisini senden alıyor. Kendisi ödüyor. Sen gümrükle uğraşmıyorsun. Fakat vergini de paşa paşa veriyosun. Yani 100 dolara gelmez bu klavye. Vergi ve kargo ücretide alır.
22€ üzeri alışverişinizde gümrük vergisine tabi olursunuz. Bu da yaklaşık 25 Dolara denk gelir. Satıcısı amazon değil. Dolayısı ile gümrüğü kapıda ödersiniz. Aldığınız bedel üzerinden %20 eklenir.
Attığı linkte satıcı amazon gözüküyor ama arkadaş başka satıcıdan alacaksa orasını bilmem.

Amazon gerçekten en mükemmel ve sorunsuz alışveriş sitesi olabilir gezegenimizdeki. Sayısız defa alışveriş yaptım, 3-4 kez belki saçma sapan bir sorunla karşılaşmışımdır, onları da mükemmel bir şekilde çözdüler.

Gümrükte takılma tarzı bir şey söz konusu değil, vergisini verip getirtiyorsunuz zaten 22€ üzerindeki ürünleri. İstediğiniz ürün + gümrük + taşıma $140'a geliyor, bilginiz olsun. 760~ TL.

Bende amazondan ilk defa alışveriş yapacağım bu iki ürünü (bundle şekilde) türkiyeye getirmenin maliyeti ne kadar olur ? 525 $ gayet uygun fakat vergisi var mı bilmiyorum

Güvenilir, Kargonuzu teslim aldıktan sonra canlı destek ile iletişime geçerek vergi iadesi alabilirsiniz eğer gümrükte işlem yapılmadı ise. En son bu şekildeydi değişmiş olabilir. Şansınızı deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı