Amazon hakkında ne düşünüyorsunuz?

spriggan

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme
Merhaba dostlar,
Bu soruyu hem sizlerden fikir almak hem de kendi deneyimimi anlatarak belki de sıcak bakmadığınız bir firmayı tanıtmak için soruyorum.

Öncelikle internet alışverişini sık sık kullanan biriyim. Amazon üzerinden aradığım ürünü uygun fiyatta bulursam alışveriş yapıyordum. Çok sık kullanmasamda oyunlarından, dizi servisinden ve ayda en kötü ihtimal 1-2 ürün aldığımdan dolayı hep Prime üyeliğim bulunuyordu. Bundan 1.5 yıl önce (kötü niyetli kişilerin istismar etmemesi için çok detay vermeyeceğim) 700 TL civarına aldığım bir üründe sorun çıktı. Bende ürünün kendi servisine ulaşıp durumu anlattığımda garanti belgesi olmadan işlem yapmayacaklarını söylediler. Faturayı garanti olarak kabul etmiyorlarmış. Kutuyuda ben ürünü aldıktan sonra çöpe attım. Nasıl olsa fatura elimde bulunuyor diye önemsemedim.

Durumu Amazon müşteri temsilcisine ilettim. Kutuyu attığımı, üründe sorun olduğunu söyledim. Amacım aslında Amazon büyük bir firma olduğundan belki "ürünü siz bize gönderin, biz servisine göndeririz" gibi bir cevap almaktır. Fakat görüştüğüm temsilci "yaşadığınız durumdan dolayı çok üzgünüm, dilerseniz ürünü iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz" dedi. Fakat bir sorun vardı ki ürün stoklarında yoktu. Ürünün diğer sitelerden baktığımda fiyatları 3000 TL civarına yaklaşmıştı.

Bunun üzerine 600 TL'ye aldım 3000 TL'ye satılıyor şu anda değişim istiyorum dediğimde ürünün Amazon stoklarında olmadığını fakat ürünü depodan talep edip değiştireceğini söyledi. Aslında pek umudum yoktu ama inanılmaz bir şekilde 2 hafta içinde ürün depolarına tedarik edildi ve değişim sağlandı. Değişim süreci aşağı yukarı kargo süreleriyle beraber 5 gün kadar sürdü.

Hayatımda yerli/yabancı onlarca farklı e-ticaret sitesinden binlerce ürün almışımdır. Fakat böyle bir müşteri hizmetleri anlayışı görmedim.
Forumda çok fazla "bilgisayar toplayacağım garantisi ne olur" gibi soru ve şüpheler görüyorum. Açıkçası kendi fikrime göre bundan sonra kayda değer ne alırsam alayım kesinlikle Amazon'u tercih ederim. Sizlerede bu deneyimimden bahsedip çok kıymetli bir müşteri hizmeti anlayışı olan bu firmayı bilmenizi istedim.

Sizlerin bu firma hakkında deneyimleriniz nelerdir?

Depodan gelen ürünlerde sıkıntı yaşadığımda ya da beğenmediğimde destek vermeleri çok hoş. İndirim olduğu zamanda diğer firmalara göre çok cömert olması Kolay gelsin ve AGTnin getirme hızı çok iyi.

Amazon gerçekten mükemmel bir hizmet anlayışına sahip.
Benim tüm kargolarımı Kolay Gelsin getiriyor ve
Prime olan ürünleri 12-13 saat içerisinde teslim ediyorlar.
Özellikle bir ürünü pahalıya aldıysanız ve ürün indirime girerse hediye kartınıza aradaki farkı iade ediyorlar.
Kısacası Prime 39.90 TL'yi sonuna kadar hak ediyor. Özellikle Gaming ve Twitch kullanıyorsanız amorti ediyor.

Amazon gerçekten mükemmel bir hizmet anlayışına sahip.
Benim tüm kargolarımı Kolay Gelsin getiriyor ve
Prime olan ürünleri 12-13 saat içerisinde teslim ediyorlar.
Özellikle bir ürünü pahalıya aldıysanız ve ürün indirime girerse hediye kartınıza aradaki farkı iade ediyorlar.
Kısacası Prime 39.90 TL'yi sonuna kadar hak ediyor. Özellikle Gaming ve Twitch kullanıyorsanız amorti ediyor.
Amorti etmesini geçtim bence çok daha üstüne çıkıyor. Genelde verdikleri oyunlar ortalama üstü güzel oyunlar oluyor. Twitch ve Amazon Video ile kargoların ücretsiz olmasıda ayrı bir olay.

Geri
Yukarı