Amazon hediye kartı bakiyesi yükseldi

natsukiss

Femtopat
Daha fazla  
Evet, başlıkta görüldüğü gibi hediye kartı bakiyemin yükselmiş olduğunu gördüm. Şaşırtıcı. 26 Mart tarihinde kitap alışverişi yapmıştım ve Amazon Prime sayesinde 20TL hediye kartı kazandım. Hiç harcamadım bugüne kadar. Bir Amazon'a bakayım dedim neler var, neler alsam diye. Almak istediğim kitabı görünce dedim ki “yahu benim bakiyem vardı zaten 20TL. Ekleyeyim 30TL alayım.” yahu teyit için bir bakayım dedim hediye bakiyesine, ne göreyim! 9 Nisan tarihinde tamı tamına “26, 21 TL” yani yirmialtı lira yirmibir kuruş!

Bir hata olmalı dedim çık gir yaptım uygulamadan ama nafile! 46, 21TL bakiye olduğunu gördüğünde bekler mi temel? Hemen yapıştırmış siparişi. Ardından hemencecik siparişi oluşturu verdim. Şu sipariş gelsin hemen soracağım müşteri hizmetlerine. Hata sizce nedir? Yaptığım etik mi peki?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240412_220713.jpg
    Screenshot_20240412_220713.jpg
    32,7 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20240412_220744.jpg
    Screenshot_20240412_220744.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 20
Evet normal. Amazon alisveris yapanlara %5 hediye para tanimliyor.

Eki Görüntüle 2166632

Çok detay aramışım. Meğerse cevap mailde varmış! Amazon'dan gelen mail (9 Nisan tarihinde): “…bahar fırsatları kampanyası kapsamında sipariş etmiş olduğunuz güneşi uyandıralım adlı ürün, sonrasında daha düşük bir fiyattan satışa sunulmuştur. Aradaki 26.21 TL fiyat farkını, hesabınıza hediye kartı olarak tanımladığımızı bildirmek isteriz.(…)”
Bende cidden bir yanlışlık arıyorum. Meğerse bu kadar basitmiş! Amazon'un müşteri memnuniyetinin güzel olduğunu biliyordum ama bunu beklemezdim.

Geri
Yukarı