Amazon hesabımdan benden habersiz karttan para çekilmiş

fatih murdock

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Daha az önce mailime Amazon'dan bir mail geldi.
Benden habersiz ve kartımdan 25 dolar değerinde ürün sipariş edilmiş. Ancak herhangi bir kartımdan şu anlık bir eksilme yok.
Ancak Amazon olağandışı bir bir şey tespit etmiş ve hesabımı askıya almış. Şu an ne yapabilirim? Neden böyle bir şey oldu yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG_20230405_131802.jpg
    IMG_20230405_131802.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
Hesabınız çalınmış ve kayıtlı kartınızdan ürün alınmaya çalışılmış amazon bunu engellemiş diye anladım. Amazon müşteri hizmetleriyle konuşun.

Hocam fake gibi geldi. Kartınızdan eksilme yapılmadıysa adınıza fake bir mail oluşturulmuş bu yüzden askıya alınmış olabilir. Yakın zamanda düzelir merak etmeyin. Amazon ile iletişime de geçebilirsiniz dilerseniz.
Umarım doğru değildir ya. Ancak hesabım askıya alınmış. Bu nasıl oluyor hocam ?
Az önce amazon üzerinden hesabın askıya alınması ile ilgili bir forum doldurdum kişisel bilgilerimi ve kartın son 4 hanesi ile fatura istediler ve gönderdim.

Gönderen maili nedir? Oltalamadır belki.

Ekran görüntüsü 2023-04-05 133154.png

Umarım doğru değildir ya. Ancak hesabım askıya alınmış. Bu nasıl oluyor hocam ?
Az önce amazon üzerinden hesabın askıya alınması ile ilgili bir forum doldurdum kişisel bilgilerimi ve kartın son 4 hanesi ile fatura istediler ve gönderdim.
Hesaba girdiğinde askıya alınmış hesap oltalama değil.

Hesabınız çalınmış ve kayıtlı kartınızdan ürün alınmaya çalışılmış amazon bunu engellemiş diye anladım. Amazon müşteri hizmetleriyle konuşun.
Peki bu nasıl olabiliyor ? Laptobumda iki tane virüs programı olmakla birlikte 3 4 aydır amazondan alışveriş bile yapmıyordum ve evet papara kartım kayıtlıydı.

İngilizce olarak böyle mail gelmiş:

Merhaba,

Amazon hesabınızda olağandışı ödeme etkinliği tespit ettik. Güvenliğiniz için, hesabınızı geçici olarak askıya aldık ve bekleyen tüm siparişleri veya abonelikleri de askıya aldık.

Ödeme bilgilerinizi 72 saat içinde teyit edemezsek bekleyen siparişleriniz iptal edilecektir. Son işlemde kullanılan ödeme yönteminin yetkili sahibi olduğunuzu onaylayana kadar hesabınız beklemede kalacaktır.

Hesabınıza tekrar erişim sağlamak için oturum açın ve ekrandaki talimatları izleyin. Hesabınızı doğrulamak için gerekli bilgileri içeren bir belge yükleme seçeneğiniz olacaktır. Bu belgeyi sağladıktan sonra, inceleyeceğiz ve 24 saat içinde yanıt vereceğiz.

Bir ödeme yönteminin sahipliğini doğrulamak için bir belge yüklerken adın, adresin, ödeme türünün ve ilgili işlem bilgilerinin açıkça göründüğünden emin olun. Güvenliğiniz için ödeme yöntemi numarasının sadece son 4 hanesini görüntüleyiniz.

Kartınız üzerinden yurtdışı alışverişi kapatın.
Önemli şifrelerinizi hemen güncelleyin.
Yerinizde olsam kartımı iptal edip yenisini talep ederdim ve başımın ağrımasını istemezdim.
Amazon sizin güvenliğiniz için üyeliğinizi askıya alıyor ki daha büyük problemlerin önüne geçmek için.
Ve bahsettiğim önlemleri almadan amazon hesabınızı açtırmanızı önermiyorum.

Kartınız üzerinden yurtdışı alışverişi kapatın.
Önemli şifrelerinizi hemen güncelleyin.
Yerinizde olsam kartımı iptal edip yenisini talep ederdim ve başımın ağrımasını istemezdim.
Amazon sizin güvenliğiniz için üyeliğinizi askıya alıyor ki daha büyük problemlerin önüne geçmek için.
Ve bahsettiğim önlemleri almadan amazon hesabınızı açtırmanızı önermiyorum.
Paparaya nasıl ulaşabilirim ? Ancak iki tane kartımda kayıtlıydı. Şuanlık hiç birinden para çekilmemiş çünkü hesap askıya alınmış. Bunun sebebi ne olabilir neden böyle bir şey başıma geldi ?

Geri
Yukarı