Amazon hesabımdan işlem yapılmış gözüküyor

asdsaf1

Kilopat
Selam iyi geceler herkese. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Evimde otururken telefonuma bir mail geldi. Mailde "Amazon hesabınızdan alınan hediye kartı alıcıya ulaştı." yazıyordu. İlk başta spam olduğunu düşündüm ancak Amazon hesabıma giriş yaptığımda toplamda 16.000 TL değerinde hediye kartı alındığını gördüm. Sorun şu ki satın alımlarda kullanılan kredi kartları bana ait değil. Ailemle iletişime geçtiğimde onlara da ait olmadığını söylediler. Ödeme yöntemlerine tıkladığımda 3 farklı kredi kartı eklendiğini gördüm. Üç kartta benim adım yazıyor. Ancak belirttiğim gibi Akbank kartım yok. Amazon canlı desteğe bağlanmaya çalıştım mesai saatleri dışında olduğu için bağlanamadım. Sabah 7'den sonra iletişime geçeceğim. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İllegal işler dönüyor gibime geldi birileri çalıntı kartlardan elde ettikleri paraları aklamaya çalışıyor olabilir. Ulaşabileceğiniz en kısa sürede Amazon desteğe ulaşın şifrenizi değiştirin ve iki aşamalı doğrulamayı aktif edin.

Amazon desteğe ulaşın ciddi bir konu bu nereden ulaşılmış hesaba onu öğrenin sıkıntı çıkmasın başınıza aman diyim.

Evimde otururken telefonuma bir mail geldi. Mailde "Amazon hesabınızdan alınan hediye kartı alıcıya ulaştı." yazıyordu. İlk başta spam olduğunu düşündüm ancak Amazon hesabıma giriş yaptığımda toplamda 16.000 TL değerinde hediye kartı alındığını gördüm. Sorun şu ki satın alımlarda kullanılan kredi kartları bana ait değil. Ailemle iletişime geçtiğimde onlara da ait olmadığını söylediler. Ödeme yöntemlerine tıkladığımda 3 farklı kredi kartı eklendiğini gördüm. Üç kartta benim adım yazıyor. Ancak belirttiğim gibi Akbank kartım yok. Amazon canlı desteğe bağlanmaya çalıştım mesai saatleri dışında olduğu için bağlanamadım. Sabah 7'den sonra iletişime geçeceğim. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz?

Çalıntı kredi kartlarını sizin hesapta kullanmışlar. Desteğe ulaşın derim hemen.

Sizin hesabınızda çalıntı bir kredi kartı kullanmışlar gibi. Hesabınızın şifresini değiştirin. Şanslısınız ki bunu yapan kişi hesabınızın e posta adresini değiştirmemiş.

Büyük ihtimalle çalıntı kredi kartı durumu. Amazon müşteri hizmetlerini aradığınızda konuyu güncellerseniz biz de takip ederiz durumu.

Merhaba aynı sorunu ben de yaşadım. 16 Bin TL değerinde hediye kartı alınmış. Sizde bir gelişme var mı sonuçlandırabildiniz mi? Amazonu aradım işlemi iptal etmelerini istedim iptal edileceğini söylediler sonra da emniyete gittim siber suçlara yönlendirdiler ancak sonuç alamadım karşıda muhatap olmadığı için.

Merhaba aynı sorunu ben de yaşadım. 16 Bin TL değerinde hediye kartı alınmış. Sizde bir gelişme var mı sonuçlandırabildiniz mi? Amazon'u aradım işlemi iptal etmelerini istedim iptal edileceğini söylediler sonra da emniyete gittim siber suçlara yönlendirdiler ancak sonuç alamadım karşıda muhatap olmadığı için.

Elinizde siber suçlara veya emniyete ulaştığınıza dair bir belge varsa sorun olmaz diye düşünüyorum. Bir gün suç size atılırsa kanıt olarak emniyete gittiğiniz ve ilgilenilmediğini söylemek için kullanırsınız.

Elinizde siber suçlara veya emniyete ulaştığınıza dair bir belge varsa sorun olmaz diye düşünüyorum. Bir gün suç size atılırsa kanıt olarak emniyete gittiğiniz ve ilgilenilmediğini söylemek için kullanırsınız.
Tutanak tutulmadı, ifadem de alınmadı ama bir şey çıkacağını sanmıyorum çünkü amazondaki yetkililer işlemin iptal edildiğini söyledi yani tanımlanan hediye kuponlarının ücreti mağdur şahsın hesabına tekrar yatırılmıştır diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı