Amazon iade mi kabul mü etti?

DarkAngel789

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, saat 21:00 da Amazon uygulamasından iade talebi oluşturdum. Kulaklığı tertemiz yaptım, şimdi postamda bunu gördüm. Yani ürün ellerine ulaşır ulaşmaz paramı iade mi edecekler? 5 gün içerisinde yani daha sonra bu ürün şöyle böyle deyip geri bana göndermezler değil mi? Detaylar daha önce açtığım konumda.
Link: Amazon iade süreci nasıl?

Dosya Ekleri

• D9A0AB3C-62DF-4364-BBE4-3840B9E2DB26.png
    D9A0AB3C-62DF-4364-BBE4-3840B9E2DB26.png
    388,7 KB · Görüntüleme: 271
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, saat 21:00 da Amazon uygulamasından iade talebi oluşturdum. Kulaklığı tertemiz yaptım, şimdi postamda bunu gördüm. Yani ürün ellerine ulaşır ulaşmaz paramı iade mi edecekler? 5 gün içerisinde yani daha sonra bu ürün şöyle böyle deyip geri bana göndermezler değil mi? Detaylar daha önce açtığım konumda.
Link: Amazon iade süreci nasıl?
Amazon Türkiye satıcısı ise, ürün ellerine ulaşır ulaşmaz iadenizi gerçekleştirirler 7-8 iş günü içerisinde de bankanıza bağlı olarak hesabınıza yansır iade. İçiniz rahat olsun.

Sorun çıkması ile hasar görmesi farklı şeyler ama. Sorun çıkarsa garanti kapsamında oluyor.
Amazon.com.tr'den kopyaladığım bir metini koydum aşağıya. Tabii ürünü kendiniz kırıp iade edemezsiniz etmeniz etik olmaz ancak yazdıkları yazıya göre hasarlı ürünleri iade aldıkları anlaşılıyor, yardımcı olacaklarını düşünüyorum eğer sizden kaynaklanmayan bir sorundan hasar aldıysa. Ancak üründe hasar varsa Amazon ile iletişime geçip ürünün hasarlı olduğunu ne yapabileceğini sormak daha mantıklı.

Ürünlerin iadesi sırasında hangi noktalara dikkat etmeliyim?
Kusurlu, arızalı, hasarlı veya yanlış ürünleri iade etmek için iade aşamalarınızı eksiksiz ve zamanında tamamladıktan sonra ödediğiniz ücretin tamamı para iadesi olarak tarafınıza gönderilir.

3 aylık kullanılmış mouse'umu amazon iade almıştı. Ancak bu kadar uzun süre kullanılmış bir ürünü almalarının sebebi amazon prime abonelerine özel iade süresini uzatmalarıydı. Amazon iade konusunda çok iyi bir firma, türkiye'deki diğer alışveriş sitelerine açık ara üstünlüğü var bu konuda. Ürün hafif hasarlı olsaydı bile iade alacaklarını düşünüyorum. İçiniz rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı