Amazon iade süreci nasıl işler?

mr.blitz

Picopat
Merhaba. Yakın zamanda Amazon üzerinden çok hoşuma giden bir akıllı saat aldım fakat ürün geldiğinde aslında o kadar da iyi olmadığını gördüm ve iade etmek istedim. Ürünü iade ettiğim zaman paranın iade edilmesi 10-14 gün sürebilir dendi. İade etmek istiyorum fakat para ve ürün güme gider diye biraz çekiniyorum. Şikayetvar sitesinde de biraz baktım birçok kişi para iadesini aylarca alamamış. Bende de böyle bir durum olur mu yoksa para çok geçmeden iade edilir mi? Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Amazon üzmez, ürün depoya ulaştıktan sonra 3 günlük bir kontrol süreci var. Sonuca göre sizi bilgilendiriyorlar, genelde kabul ediliyor iade. Bazı ürünler için üretici firmadan onay gelmesi gerektiği için süreç uzayabiliyor. Tüm süreç taş çatlasın 1 ay sürer. Basit ürünlerde iade çok daha hızlı oluyor bu arada. Benim iadeler 1 haftayı geçmiyor mesela.

Satıcı amazonsa öyle bir sıkıntıyla karşılaşmazsın. Ürünü kargo şubesine iade ettikten sonra 2 gün içerisinde depolarına ulaşıyor daha sonra kontrol ediyorlar ve üründe bir sıkıntı yoksa 5 gün içerisinde para iadesini sağlıyorlar.

Amazon şu an müşteri memnuniyetine en çok önem veren firmalardan biri. Eğer ürünü Amazon'un kendi satıcısından aldıysan hiçbir sorun yaşamadan iade edebilirsin.

Satıcı amazonsa öyle bir sıkıntıyla karşılaşmazsın. Ürünü kargo şubesine iade ettikten sonra 2 gün içerisinde depolarına ulaşıyor daha sonra kontrol ediyorlar ve üründe bir sıkıntı yoksa 5 gün içerisinde para iadesini sağlıyorlar.
Amazon şu an müşteri memnuniyetine en çok önem veren firmalardan biri. Eğer ürünü Amazon'un kendi satıcısından aldıysan hiçbir sorun yaşamadan iade edebilirsin.

Teşekkürler. Satıcı Amazon değil. Yine de iade edebilirim umarım.

Amazon üzmez, ürün depoya ulaştıktan sonra 3 günlük bir kontrol süreci var. Sonuca göre sizi bilgilendiriyorlar, genelde kabul ediliyor iade. Bazı ürünler için üretici firmadan onay gelmesi gerektiği için süreç uzayabiliyor. Tüm süreç taş çatlasın 1 ay sürer. Basit ürünlerde iade çok daha hızlı oluyor bu arada. Benim iadeler 1 haftayı geçmiyor mesela.
Ürünü iade ettikten sonra en geç 1 hafta içinde iade ücretini alırsın. Eğer süreç uzarsa 14 günlük sürede iade ettiğin için müşteri memnuniyeti kapsamında iadeyi direkt yapıyor Amazon, merak etme.

Sizlere'de teşekkür ederim. İade etmeye karar verdim.

Geri
Yukarı