Amazon iadeye yolladığım ürünü yanlış ürün diyerek kabul etmedi

Temmuz'da Amazon'dan bir kışlık yorgan satın aldım, gelince çantasını açtım baktım geri koydum dolaba kaldırdım. Kasım sonu havalar soğuyunca çıkarıp kullanayım dedim; gece dondum. Yorgan çok çok ince ve kesinlikle sıcak tutmuyor. Üretici firmayla konuştum, "Bu en yüksek ısı değerine sahip modelimiz; sadece Doğu illerine öneriyoruz, nasıl sıcak tutmaz anlayamadık" dediler. Ama Amazon'dan aldığım için müdahale edemeyeceklerini belirttiler. 2 hafta kadar önce Amazon Müşteri Hizmetleri'yle görüşerek iadeye yolladım; fakat dün red mail geldi. Gönderdiğim ürünün bana yolladıkları ürün olmadığını iddia ediyorlar. Hem dünya kadar para ödedim, hem de kışlık yorgan alamadım. Kısacası sahtekâr konumuna düşüyorum. Ya üretici firma Amazon'a yanlış model gönderdi (ama yorganın üzerinde model ismini belirten dikişli etiket var) ya da birisi Amazon'dan bu model yorgan sipariş edip çantasına onun yerine başka bir yorgan koyup iade etti, parasını da aldı; yani kısacası dolandırıcılık yaptı. Şimdi benim başım ağrıyor. İnceleme başlatıp bir hafta sonra arayacaklarını söylediler; ama onu da reddederlerse ne yapabilirim? Hem paramdan oldum hem de istediğim yorganı alamadım. Amazon gibi bir dünya devinden alışveriş yaparken başıma böyle bir şey geleceğini hayal bile edemezdim.

Yorganın modeli şu:

Bana gelen ise şu:

2f6c7e2f-3ddf-45ec-a7d5-8226a2e0c9a7.jpg

71126db3-01e6-455f-8f36-fb4a5a4cbca2.jpg

e4e5381d-1ea3-4fed-8ed8-98bd74ff60f9.jpg

fdd0347e-d0c0-4650-a438-5db9632a0c0d.jpg

Sanki hiç dolgu malzemesi yok gibi; içi neredeyse boş ve çok çok ince; öyle fotoğraflardaki gibi şişkin de değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü açarken daima video çekin ben hep video çekerim sıkıntı olunca çok kolay oluyor çünkü. Yapacak bir şey yok incelemeyi bekleyin olumlu dönüş olacaktır.

Ürünü açarken daima video çekin ben hep video çekerim sıkıntı olunca çok kolay oluyor çünkü. Yapacak bir şey yok incelemeyi bekleyin olumlu dönüş olacaktır.
Amazon'da böyle sorun yaşayacağımı düşünmemiştim; o yüzden hiç video fotoğraf filan çekme gereği duymadım. Zaten sadece güvenilir yerlerden alışveriş yapıp maceraya girmemeye çalışıyorum. "İnceleme başlatacağız, kameralara bakacağız" dediler; İnşallah sorunumu çözerler, yoksa Amazon'a olan bütün güvenim sarsılacak. Türkiye'de koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlayan bir tek Amazon gördüm şimdiye kadar.

Geri
Yukarı