Amazon İtalya üzerinden alınan mouse garantisi nasıl işler?

knightofswan

Centipat
Daha fazla  
Sahibinden de biriyle G PRO W superlight için anlaştık. Ürünü 2021 Mayıs civarında Amazon İtalya'dan almış. Diyelim ben bu fareyi adamdan aldıktan sonra 1 ay falan kullandım mouse double Click yapmaya başladı ve adamla artık iletişimim yok. Ürünün sıkıntısıyla ilgili nereye başvuracağım? Garanti kapsamında olması için farenin sadece elimde kutusuyla beraber olması yeterli mi? Farenin altında seri numarası var mı, varsa Logitech desteğe o numarayı ve sorunun videosunu atsam yenisini yolluyorlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün sahibi Amazon desteğe mesaj atacak. O şekilde bir işlem başlatılacak. Sen atamazsın. Belki elinizde fatura varsa kabul ederler ama sanmıyorum. Amazon sadece hesaptan yapılan alışverişler için yardımcı oluyor diye hatırlıyorum.

Ürünün sahibi Amazon desteğe mesaj atacak. O şekilde bir işlem başlatılacak. Sen atamazsın. Belki elinizde fatura varsa kabul ederler ama sanmıyorum. Amazon sadece hesaptan yapılan alışverişler için yardımcı oluyor diye hatırlıyorum.
Alacağım kişiye söyledim bir sıkıntı yaşarsam senin amazona yazman gerekecek diye adamla aynı şehirde oturuyoruz birde. Yazarım sıkıntı olmaz falan dedi ama işte insan ne kadar güvenebiliyor ki
O alınan ürünün size hediye yoluyla Amazon üzerinden iletilmesi gerekiyordu. Bir sorun yaşarsanız aldığınız kişiyle irtibata geçin.

Hediye yoluyla derken pek anlayamadım kral biraz açar mısın?

Logitech için durum nasıl bilmiyorum ama benzer şekilde Amazon'dan alınmış bir Corsair kulaklık almıştım. Satan kişi faturasını bana vermişti. İlerleyen zamanlarda garantilik bir sıkıntı yaşadığımda direk Corsair'e ulaştım. Onlar fatura resmi istemişti ve bu şekilde işlemleri sıkıntısız yapmıştık.

Yeni konular

Geri
Yukarı