Amazon Japonya alışveriş yapılamıyor

TuncTerli

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
amazon.co.jp üzerinden banka (debit) kartım ile ürün satın almak istiyorum. İçinde yeterli para var, yurt dışı kullanımına açık, internet alışverişine açık, internet alışveriş limiti de yeterli miktarda. Fakat şüpheli aktivite deyip hesabı askıya alıyorlar. Ekteki resimde görüleceği gibi bilgi istiyorlar kartımın fotoğrafını çekip attım ama kabul edilmedi. Banka kartları mı kabul edilmiyor kredi kartı mı olması gerekli? Bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu konuda net bir bilgi maalesef ki yok. Ekran kartı alacağım zamanlarda (stoğun imkansız olduğu bir kaç ay öncesi) bu konuda bayağı bir sorun yaşayan kişiye şahit olmuştum. Hatta işin ilginç yanı ekran kartını satın alıp kargo esnasında hesabı kapatılan fakat yine de ürünü kargolanan kişileri görmüş olmam. Ters durumu da yaşandı tabiiki. Fakat kimse mağdur olmadı 2 koşulda da. Bana gelecek olursak şu ana kadar yurtdışından (Amazon JP, UK, DE, COM) bir çok ürün aldım fakat asla bir sorunla karşılaşmadım. (Maşallah diyelim.)

Amazon JP üzerinde İzlediğim yol ise şu şekildeydi:

1- Türkçe karakter sorunu yaratmadan temiz bir hesap oluşturdum.
2- Tüm bilgileri türkçe karakter sorunu yaratmadan eksiksiz ve net bir şekilde girdim.
3- Tüm bilgileri girdikten sonra telefon numaram başta olmak üzere hepsini onayladım ve hesabı tamamladım.
4- Enpara kredi kartı kullandım ve tüm özellikleri açıktı. (İnternet, Yurtdışı vb.)
5- Msi Gaming X 3060 ürününü sepete ekledim ve satın aldım.
6- Kartı doğrulamak için ufak bir tutar çekildi ve geri yatırıldı.
7- Akşam üzeri tüm tutar çekildi ve kargoya verildiği iletildi.
8- 4 gün sonra ürün kapıma geldi ve mutlu son.

Benim izlediğim yolda aynı aslında, bir fark yok. Tek fark ING bank kullanıyorum. Dekont gönderdim farklı bir yol denemek adına..
Merhaba. Dediğim gibi bu konuda net bir bilgi yok maalesef ki. Tercih ettiğin ürünle ilgili bir problem (gönderim vb.) de olabiliyor. Umarım çözümlenir ve istediğine kavuşursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı