Amazon Japonya üzerinden ekran kartı alınır mı?

Sapphire RX590 Nitro+ kullandım en ufak sorun yaşamadım. Bundan dolayı da şuan 6600XT Nitro+ kullanıyorum bu kartında tasarımı malzeme kalitesi ve soğutmasından cok memnunum.

AMD konusunda Sapphire iyi markadır kalitelidir.

Amazon inisiyatif kullanmış. EU’da garanti olma sebebi AB zorunlulukları, olayın Amazon’la ilgisi yok. AB dışı ülkelerde de Amazon garanti vermek zorunda değil. Ben de Sennheiser kulaklık alıp 2 yıl sonra bozulunca garantiden yenisini almıştım ama ekran kartı olunca kesin garanti olur diye bir olay yok, bir bağlayıcılık yok çünkü.

Oluyor o biraz diyalog kurma ve nasıl bir müşteri olduğun ile alakalı. Bizim millet bol bol suistimal etmeye kalkınca Amazon US ilk sınır koyanlardandı. Ama tabii aklı başında ve normal müşteri için bir sorun yok. Eğer Amazon US üzerinden ekran kartı alacaksan ve MSI ve Evga gibi direkt garanti için ulaşabileceğin bir üretici değilse bir sorun yaşadığında ilk olarak firma ile İngilizce olarak yazış. Firma seni aldığın yer ile bir görüşmeni söyleyecektir. Sonrasında bu yazışmanın görüntüsünü ve destek talebini Amazon US desteğe mail atarak bildir.

Bu yalnızca ekran kartı için şart değil başka bir ürün de olabilir anakart, SSD, klavye vb. sana geri göndermen için iade açacaklar bu kadar.

Alan çok kişi var. Ben bulabilsem alacaktım. Japon bir markadan ekran kartı kullanmak çok destansı olabilirdi.

6600 XT o fiyata gelmiyor sen kargo ve vergisiz fiyata bakmışsın. Sapphine Nitro 6600 XT aşağı yukarı 9000-9200 TL. Türkiye'de şu model var bu fiyatlara.

Ben zaten RX 6600 için konuşmuştum.

Sapphire RX590 Nitro+ kullandım en ufak sorun yaşamadım. Bundan dolayı da şu an 6600XT Nitro+ kullanıyorum bu kartında tasarımı malzeme kalitesi ve soğutmasından cok memnunum.

Aşırı şanslısınız RX590 kullanıpta en ufak sorun yaşamamak.

Öğlen 6600 XT konuşuyorduk o kalmış aklımda. Bence rahatlıkla alabilirsin 30 gün içinde kartı seve seve kullanırsan da sonrasında bir sorun yaşamana karşı Sapphire ve Amazon ile nasıl iletişime geçeceğin konusunda yardımcı olurum. Ama ben 2 senede bir sıkıntı çıkaracağını pek ihtimal vermiyorum.

Bu arada Vatan Bilgisayar RTX 3050 fiyatlarını 9500 TL olarak güncellemiş yarın kıyamet kopar, bütçen varsa 6600'ü hemen indir gitsin. 😄

Aşırı şanslısınız RX590 kullanıpta en ufak sorun yaşamamak.

Açıkçası yaşamadım abarttığınız kadar sorun yaşayanı da görmedim hatta bir kaç oyun oynadıgım arkadaslarım hala RX580 Sapphire RX590 kullanıyor ve daha şikayet görmedim.

Geri
Yukarı