Amazon Kargo Ücreti Ne Kadardır?

Yer
Osmangazi / Bursa
Ben amazon.com yeni üye oldum aradığım bir ürün için. Ürün site de 189$ american doları fakat almaya kalktığım zaman atacağım resmin sağ tarafında 235$ kargo ücreti diyor. Anlamadığım yer ise ödeme yapacağım tutardan hariç kargo ücreti mi talep ediyor? Yoksa tüm ücretler dahil bir fiyat mı bu. Yeni kayıt oldum acaba yapmam gereken birşey var mıdır, kargo ücreti sildirebilir miyim ya da bu ürünü başka nereden ya da nasıl ucuza temin edebilirim. Ayrıca Türkiye Cumhuriyet'i Devletinde %42 oranında engelli olarak geçiyorum kimliğim raporum mevcut bununla ilgili de gümrükte işlem yaptırabilir miyim ?
2.jpg

hocam sayende aydınlattığın için teşekkür ederim. Ama daha ögrenmem gereken çok şey var Amazon ile ilgili. Şimdilik sorun kalmadı diyebiliriz.
Elimden gelen bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım istersen tabii. Ama etiketlersen sevinirim çünkü çok şey gözden kaçabiliyor. Malum maddi konularda hata yapmak insanın canını acıtır:) Bu arada unutma en güzel teşekkür mesajları beğenerek ilgili kişiyi desteklemektir:)

Son düzenleme:
Umarım kasayı Amazon'dan almadınız? O 235$ sadece kargo ücreti, vergiler falan hariç. Bu yüzden kasayı Türkiye'den alın. Amazon'da kasanın kargo fiyatı kasanın kendisinden pahalı oluyor.

Umarım kasayı Amazon'dan almadınız? O 235$ sadece kargo ücreti, vergiler falan hariç. Bu yüzden kasayı Türkiye'den alın. Amazon'da kasanın kargo fiyatı kasanın kendisinden pahalı oluyor.
hocam kasayı almadım vazgeçtim çünkü o paraya ekran kartı alırım ben. Zaten o kadar zengin değilim lakin Türkiye'de bulamadığım için yurt dışına yöneldim :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı