Amazon Kargo Ücretini Sildirme

krtlkdr22

Hectopat
Yer
tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
doktor
Çok konu var biliyorum. Kimisi ödeme alabiliyor kimisi alamıyor farkındayım. Ama belki maile yazdıklarım sizin de işinize yarar. Aylardır phanteks evolv mini ITX kasayı amazon üzerinden satın almak istiyordum. Kargo ücreti neredeyse kasa parası kadar tutuyordu( gerçi kargo ücreti ile birlikte Türkiye'de ki muadillerine göre gene ucuzdu!)

Öncelikle alışverişe başlamadan evvel 1 aylık bedava prime üyeliğimi başlattım. Sonrasında siparişi tamamladım. Siparişimi hediye olarak işaretledim. Ürünün kargolanmasına kadar bekledim. Ürün kargolandıktan sonra dilimin döndüğünce şunları yazdım ve mail attım.

"Hello.My friend buying lots of things on Amazon. He said that If you are a prime member your first order ships totally free. I ordered some pieces but shipping and handling fee still including in order. Am i doing something wrong?Please help me shipping price as cost as pieces's price for me. Best regards. "

Merhabalar. Arkadaşım amazondan çok ürün satın alır. Bana prime üyesi isen ilk siparişinden kargo ücreti alınmayacağını söyledi. Bir kaç parça sipariş verdim ama hala kargo ücreti siparişimde gözüküyor. Yanlış bir şey mi yapıyorum?Lütfen bana yardım edin kargolama ücreti bana aldığım ürünlerin ücreti kadara mal oldu. Saygılar.

Yani bir nevi salağa yattım:)

Aynı gün içerisinde cevap geldi. Çok uzun bir mail. Uzun kısmında prime üyelikle ilgili her şeyi anlatmış.

En sonunda ise ;

"In this case, as a one time exception, I've refunded the shipping charges on this order as you are unaware of the Prime Shipping policies.

The refund of $63.01 has been issued on this order. The refund will be processed to the original payment method with in next 3-5 business days."

demiş.

"Bu durumda, bir seferliğe mahsus, Prime kargolama politikalarından bihaber olduğunuz için kargolama ücretini hesabınıza aktarıyorum....vs"

amazon.png

En azından şansınızı deneyin ben denedim tuttu. Bu kadar büyük bir meblağın ödemesini yapmazlar diye düşünüyordum ama yaptılar.

Gerçekten Amazon'un ifadesi ile "Earth's Most Customer-Centric Company." Biz biraz suyunu çıkartsak da:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen sene Amazon'dan Raspberry sipariş etmiştim odemeli yaptım 10 ay sonra geldi.

Geçen sene Amazon'dan Raspberry sipariş etmiştim odemeli yaptım 10 ay sonra geldi.

Çok geçmiş olsun ilk kez böyle bir olay yaşayanı duyuyorum.

İşlemci soğutucuları kargo ile gelirken gümrükte sorun oluyor mu ? (Sıvı değil hava soğutma)

Sıkıntı olmaz. Türkiye'ye gönderimi olan ürünlerde Amazon eğer ürün gümrük vergisine tabii tutulacaksa onun da ücretini de deposito olarak sizden alıyor. Gümrükten geçerken gerekli prosedürleri onlar hallediyor. Siz hiçbir şeyle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Yalnız şu kırmızı kutucuk ile işaretlediğim yerde Tc kimlik numaranız kayıtlı olmalı :like:

id.png

Çok geçmiş olsun ilk kez böyle bir olay yaşayanı duyuyorum.

Sıkıntı olmaz. Türkiye'ye gönderimi olan ürünlerde Amazon eğer ürün gümrük vergisine tabii tutulacaksa onun da ücretini de deposito olarak sizden alıyor. Gümrükten geçerken gerekli prosedürleri onlar hallediyor. Siz hiçbir şeyle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Yalnız şu kırmızı kutucuk ile işaretlediğim yerde Tc kimlik numaranız kayıtlı olmalı :like:

Eki Görüntüle 193039

TC No kayıtlı. Fakat takip no gönderilmiyo galiba onu ne yapacağım bilmiyorum. Birde 9$ kargo ücreti çıkıyo. 110TL' ye geliyor.. Almak mantıklımı acaba?

Kargo takip numarası gönderiliyor.
Screenshot_20161008-111913.jpg

Daha ayrıntılı bilgi için şu konuya da bakabilirsiniz.

Amazon.com Kargo Gönderi Takibi Nasıl Yapılır? - Yurtdışından Satın Al

Ben Türkiye'de satışı olmayan bir ürün satın aldım, eğer satışı olan bir ürün satın alsaydım çok büyük bir fiyat farkı yoksa kesinlikle buradan satın alırdım. Bir ürünü yurt dışından satın alırken elde edilecek kar oranı önemli bence. Bazı ürünlerin kargosu gümrüğü dahil fiyatları ülkemizde satılan fiyatının nerdeyse yarısı kadar ediyor. Bu durumda insan mecbur yurt dışına yöneliyor.

Yurt içinde 190 TL olan soğutucu 110TL oluyor. 80TL kar iyi bence. Az para değil.

9$ kargo ücretini ödememek için ne yapıyoruz? :)

Ben kargo ücretini sildirip daha sonra kargo seçeneklerinden en pahalı olan kargoyu seçiyordum. DHL ile 5 günde ABD'den kargomun geldiğini hatırlıyorum :D. Yöntem hala çalışıyor mu acaba? :))

Geri
Yukarı