Amazon kargoyu 1 haftadır vermedi

chiwa

Femtopat
Daha fazla  
Amazon'dan 21 Şubat Samsung monitör sipariş ettim hızlı kargo ile gelmesi için extra ödeyip pazartesi kesin gelmesi lazımdı ama daha kargoya bile verilmedi. Pazartesi müşteri temsilcisi ile görüştüm satıcı Amazon'un kendisi ilettim dedi özür mesajı attı bana. 72 saat içinde kargolanmazsa yeniden ulaşın dedi. Tam 1 hafta oldu hâlâ kargoya verilmedi. 2 gün sonra hafta sonu ondan sonra 8 Mart Kadınlar Günü kargolar aşırı yoğun olacak bu Amazon'da cumaya kadar verebilecegini dusunmuyorum. İade etsem para kaç günde gelecek? Sonra başka bir yerden sipariş edeceğim gine bekleyeceğim zamanimi caldilar. İlk defa Amazon kullandim ve aşırı pişman etti. Olmayan urunu satiyorlar gibime geliyor ve pazartesi kesin gelecek yaziyor. Bu nasıl bir sacmalik cozemedim. Amazon'u nereye şikayet edeceğim ve kargolanmasını beklemeli miyim? Yoksa iade mi oluşturmalıyım? 1haftada kargoya veremediler kargoya verceklerde kargo gelecekte 8 Mart yogun olacak. Bu bana 1 ayda mı gelecek anlamadim. AliExpress'ten lojistik kargo ile Çin'den 4 günde ürünüm geliyor. Türkiye'de Amazon 1 haftadır kargoya veremedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon konusunda ben de muzdarip olmuştum. RAM sipairiş vermiştim, yaklaşık 20 gün içerisinde ürün adresime teslim edilmişti fakat ürün yani RAM bozuk çıkmıştı. İade koşullarında herhangi bir iade ücreti ödemeyeceğim yazıyordu fakat PTT benden 212 TL iade ücreti istemişti. Beni bayağı zarara sokmuştu, sonrasında boşverdim ve ürün elimde kaldı. Şu anda evde bozuk bir şekilde duruyor :)

Amazon konusunda ben de muzdarip olmuştum. RAM sipairiş vermiştim, yaklaşık 20 gün içerisinde ürün adresime teslim edilmişti fakat ürün yani RAM bozuk çıkmıştı. İade koşullarında herhangi bir iade ücreti ödemeyeceğim yazıyordu fakat PTT benden 212 TL iade ücreti istemişti. Beni bayağı zarara sokmuştu, sonrasında boşverdim ve ürün elimde kaldı. Şu anda evde bozuk bir şekilde duruyor :)
Daha çok zarar etmişsiniz. 212 lira verip iade etseydiniz en azından 212 lira zararda olsanız bile elinizde 0 değil birazcık daha para olurdu.

Daha çok zarar etmişsiniz. 212 lira verip iade etseydiniz en azından 212 lira zararda olsanız bile elinizde 0 değil birazcık daha para olurdu.
Evet biliyorum fakat o dönemler tek başıma şehir dışına çıkma durumum olmuştu ve 212 lira bile benim için önemliydi o an. Sağlık olsun demiştim ve boşvermiştim. Birkaç gün daha idare etmemi sağlamıştı yoksa dımdızlak ortada kalacaktım :)

Amazon konusunda ben de muzdarip olmuştum. RAM sipairiş vermiştim, yaklaşık 20 gün içerisinde ürün adresime teslim edilmişti fakat ürün yani RAM bozuk çıkmıştı. İade koşullarında herhangi bir iade ücreti ödemeyeceğim yazıyordu fakat PTT benden 212 TL iade ücreti istemişti. Beni bayağı zarara sokmuştu, sonrasında boş verdim ve ürün elimde kaldı. Şu anda evde bozuk bir şekilde duruyor :)

Anlaşmalı firmadan gönderince istemiyorlar bu arada.

Şöyle bir şey yaşanmış olabilir. Ürün son üründü ve siparişten sonra ürünü kontrol ettiler ve gönderemeyecekleri bir durumda olduğunu gördüler. Böylece bu sürece girdiniz. Sadece bir tahmin. Tekrar amazona kendinizi aratarak net bir cevap isteyiniz. Aksi taktirde bu kadar uzun sürecek hiçbir durum da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı