Amazon Kilitli Hesabı Açmak İçin İstediği Evraklar

Rheago

Kilopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz haftalarda Amazon üyeliğimin güvenlik amacıyla geçici olarak askıya alındığını öğrendim. Askıya alındığı zaman bana "[email protected]" mail adresinden bir e-posta geldi. E-postada bana gönderdikleri referans numarası ile dönüş yapmamı istediler. Ben maile cevap yazmadan müşteri hizmetlerini aradım ve sorunumu ilettim. 1 hafta gibi bir sürede çözüleceğini söylediler ama tekrar tekrar aramama rağmen haftalardır hesabımı açmadılar. Bugün "[email protected]" mail adresinden bana dönüş geldi ve benden hesabımı doğrulamak için aşağıdaki evrakları kendilerine belirttikleri referans numarası ile göndermemi istediler rfi.amazon.com sitesi üzerinden.
1- T.C. Kimlik Kartı görüntüsü
2- İkametgâh belgesi
3- İşsizlik belgesi veya çalıştığımı gösteren bir belge (maaş bordrosu)

Gelen e-postanın tam içeriği ise bu şekilde:
"A recent review of your Amazon account requires us to confirm the identity of Erkan Yılmaz on your account as part of our compliance program. Please respond within 14 days by clicking on the button at the bottom of this email and provide (1) current government-issued identification that includes name, address and date of birth (e. G. Passport, driver's license), (2) proof of current residence dated within the last 60 days (e. G. Utility bill, lease agreement), and (3) current proof of employment/unemployment dated within the last 60 days (e. G. Pay stub, tax or government-issued documents showing you are retired, self-employed or unemployed).

Do not respond to this email with any personal information or attach any documentation. Please Note, we do not accept screenshots for any types of requested documentation. Any information provided as part of this request will be securely stored and only used for compliance purposes.

We appreciate your business and apologize for the inconvenience."

Daha önce benzer sorun yaşayıp çözüme kavuşabilen var mı? Açıkçası hesabımı aktif ettirmek için bu kadar evrak göndermek bana pek doğru gelmiyor.

Son düzenleme:
Hesabı açtırabildiniz mi? Geçen haftadan beri aynı sorunu bende yaşıyorum.

Bana gelen askıya alma sebebi bu .Sizdeki ne acaba.
" After reviewing your account details, we found similarities between information in your account and an individual with whom we cannot currently do business. "

[email protected] adresine ben sadece ikametgah gönderdim. 3 gün sonra tekrar buraya mail attım. Bu sefer kimlikle beraber işle ilgili evrağı istediler. Bunun üzerine bu evrakları istemelerinin saçma olduğunu belirten tekrar mail attım. Gelen cevap aynen şu;

"Thank you for contacting Amazon Compliance. We appreciate your patience as we review your account information."

Şikayetvar.com'a yazdım ama Amazon şikayetlere cevapda vermiyor görünüyor. Bakalım beklemedeyim.

Siz hangi müşteri hizmetleri numarasını aradınız yazar mısınız? Birde hesabınızı Amazon, Türkiye'ye gelmeden öncemi açtınız benim gibi.

İstedikleri evrakları gönderdim. Amazondan daha önce alışveriş yaptığım için istedikleri evraklardaki bilgilerin çoğu ellerinde vardı. 1 hafta geçtikten sonra hesabımı açtılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı