Amazon monitör iadesi

Lg GN880 tavsiye ederim iki gün önce Amazon’dan aldım. Çok iyi çıktı.
Maalesef bütçemi çok aşıyor. Maksimum 1.800₺ civarında bir monitör arıyorum.

Deneyimlediğim kadarıyla Acer monitörler görüntü vermede çok başarılı. MSI larda aşırı ışık sızmasından bahsediyorlar, evet bu arada yazmayı unuttum oraya 27" olan Acer modellerine de bakabilirsin dostum. Kullandığım için önerebilirim, diğer markaları deneyimleme şansım olmadığından bir şey söyleyemiyorum.
Aklımda Acer'ın birkaç modeli vardı ama çok fazla yorum bulamadığım için çekiniyordum. Tavsiyen için tekrar teşekkür ederim dostum. Önerini göz önünde bulunduracağım.

Bizzat deneyimlemiş biri olarak söylüyorum:

Ürünü Amazon.com.tr satıcısından ve göndericisinden tedarik ettiyseniz, ürünü 6 ay'a kadar (Koşullar değişiklik gösterebiliyor.) iade edebiliyorsunuz. 5 adet ürünü +2 ay süreyle iade ettim. En son iadem kırılan/deforme olan telefon kılıfımdı ve üzerinden 4 ay geçmişti. Bana verilen kargo koduyla iade için yolladım ve 4 gün sonra kartıma 150TL para iade edildi.

Tabi bu birebir senin başına gelir demiyorum fakat iade şansını deneyebilirsin. İnanıyorum ki, iade alırlar. Bu başka bir satıcı olsaydı, üstüne soğuk su iç derdim malesef. Amazon bu konuda biraz daha esnek davranıyor. İade alınmadan, yeni monitör sipariş etmeyin. Garanti veremiyorum.

Lg ya da Samsung dışında monitör almam. Çünkü zaten diğer bütün MSI Acer gibi markaların kullandığı paneller ya LG ya fa Samsung. Panel üreticisi olan markadan almayı tercih ederim.
Doğrudur hocam, ben sadece deneyimlerimden yola çıkarak önerdim zaten, sonuçta aynı tip paneli kullandıklarından ötürü farklı bir sonuç beklemek yanlış olur. Acer almasaydım LG alırdım diye düşünüyorum, ama işte malum IPS panelin kronik sorunları :)

@OnuR CS
Samsung LC24RG50FQMXUF 24 144Hz (Display+HDMI) FULL HD FreeSync Kavisli Oyuncu Monitör
https://www.hepsiburada.com/samsung...cu-monitor-p-HBV00000JGUV3?magaza=Hepsiburada
27" olursa daha iyi olur dostum.

Bizzat deneyimlemiş biri olarak söylüyorum:

Ürünü Amazon.com.tr satıcısından ve göndericisinden tedarik ettiyseniz, ürünü 6 ay'a kadar (Koşullar değişiklik gösterebiliyor.) iade edebiliyorsunuz. 5 adet ürünü +2 ay süreyle iade ettim. En son iadem kırılan/deforme olan telefon kılıfımdı ve üzerinden 4 ay geçmişti. Bana verilen kargo koduyla iade için yolladım ve 4 gün sonra kartıma 150TL para iade edildi.

Tabi bu birebir senin başına gelir demiyorum fakat iade şansını deneyebilirsin. İnanıyorum ki, iade alırlar. Bu başka bir satıcı olsaydı, üstüne soğuk su iç derdim malesef. Amazon bu konuda biraz daha esnek davranıyor. İade alınmadan, yeni monitör sipariş etmeyin. Garanti veremiyorum.
Ürünü Amazon.com.tr satıcısından aldım. Zaten Amazon ile mail yoluyla görüştüm ve iade edebilir miyim diye sordum ve kendileri direkt iade talebi oluşturdular. Ben de gönderdikleri kod ile ürünü kargoya verdim. Üründe de herhangi bir kusur yoktu. Ürünü kendi kutusuyla ve parçaları eksiksiz şekilde gönderdim.

Son düzenleme:
27" olursa daha iyi olur dostum.

Ürünü Amazon.com.tr satıcısından aldım. Zaten Amazon ile mail yoluyla görüştüm ve iade edebilir miyim diye sordum ve kendileri direkt iade talebi oluşturdular. Ben de gönderdikleri kod ile ürünü kargoya verdim. Üründe de herhangi bir kusur yoktu. Ürünü kendi kutusuyla ve parçaları eksiksiz şekilde gönderdim.
27” FHD hiç mantıklı değil.

27” FHD hiç mantıklı değil.
Pikselleri sayma muhabbetini biliyorum ama monitöre yakın bakmayacağım ve genelde oyun oynayacağım için sorun olacağını sanmıyorum.

Hocam merhaba, ürünü gönderdiniz mi? iade de sorun çıktı mı? 13 nisan da aldığım monitörün iade tarihi 30 haziran görünüyor monitör ısınında yarısı alt tarafta yatay çizgiler çıkıyor amazon ile görüştüm servis ile görüşüp iade değişim belgesi almam gerektiği söylendi sizde süreç sanırım mailden sonra iade göndermeniz ile sonuçlandı

Hocam merhaba, ürünü gönderdiniz mi? iade de sorun çıktı mı? 13 nisan da aldığım monitörün iade tarihi 30 haziran görünüyor monitör ısınında yarısı alt tarafta yatay çizgiler çıkıyor amazon ile görüştüm servis ile görüşüp iade değişim belgesi almam gerektiği söylendi sizde süreç sanırım mailden sonra iade göndermeniz ile sonuçlandı

Amazon'da mı diger firmalar gibi olmuş? İlk 2 sene bozulursa koşulsuz şartsız iade alıyor diye hatırlıyordum hatta bir arkadaşım sordugunda ona öyle demişler. Sorun çıkarsa ilk 2 sene içinde direk bize yollarsın para iadeni alırsın demişlerdi. Servis raporunu sanırım iyi niyeti suistimal edenler çok fazla oldugu için istiyorlar. Ama yinede Amazon'a yakıştıramadım.

Geri
Yukarı