Amazon "Payment Revision Needed" Sorunu

145773

Hectopat
Makaleler
2
Maximum Ziraat kart var bende bu sorunu verdi iki kere. İsmi bütün harfler büyük (FURKAN ERIS) bir de "Furkan Eris" olarak girdim. Cözüm değil. Sanal kart diyorlar ama bence sorun başka.

Yarın müşteri hizmetlerini arayıp kartı yurtdışı alımlarına açtırmam mı gerekiyor? Normalde açık değil mi zaten kredi kartında?

Ben de maaş kartımla alamadım 3 sefer denedim farklı şekillerde. Origin'den bir kere alış veriş yapmıştım fakat aynı mı değiller mi bilemiyorum, EA üzerinden çekti zaten. Kredi kartı son çare oldu, Yapı Kredi. Sizin kredi kartı olmasına rağmen böyle sorun çıkarıyorsa Müşteri Hizmetleriyle görüşün, hiç uğraşmayın. Kredi kartı 30 saniyede çekti, hazırlanıyor durumuna düşürdü hemen.

Amazon sanırsam kredi kartlarından ücreti önce rezerve ediyor bunu da kartınızda provizyon olarak görüyorsunuz. Daha sonra kargolayacağı gün tekrar aynı ücreti kesiyor. Yani kartınızda iki defa ödeme görünüyor. Provizyondaki para 1-2 hafta içerisinde bakiyeye geri ekleniyor. Kartınız belki internet alışverişine ya da yurtdışı alışverişine kapalı olabilir bu yüzden provizyon özelliği yoktur.

Amazon sanırsam kredi kartlarından ücreti önce rezerve ediyor bunu da kartınızda provizyon olarak görüyorsunuz. Daha sonra kargolayacağı gün tekrar aynı ücreti kesiyor. Yani kartınızda iki defa ödeme görünüyor. Provizyondaki para 1-2 hafta içerisinde bakiyeye geri ekleniyor. Kartınız belki internet alışverişine ya da yurtdışı alışverişine kapalı olabilir bu yüzden provizyon özelliği yoktur.
Hocam bugün aradım. Müşteri temsilcisi banka kartları 3D Secure olmayan yerlerde kullanılamaz dedi. Benimki Maksimum Kredi Kartı bunda da mı 3D Secure geçerli?

Hocam bugün aradım. Müşteri temsilcisi banka kartları 3D Secure olmayan yerlerde kullanılamaz dedi. Benimki Maksimum Kredi Kartı bunda da mı 3D Secure geçerli?

Kredi kartıysa her türlü kullanırsın. Yani daha 2 hafta önceye kadar amazon.co.uk da kullanıyordum. Hatta arkadaşın kredi kartı sürekli 3d secure istiyordu ve yurtdışına da bankalardan güvenlik mesajları gelmediğinden bazı siteler sorun çıkarıyordu. Fakat Amazon İngiltere hiç bir ekstra şey istemedi, kart numaralarını yazar yazmaz alışverişleri tamamlandı. Amazon Global'de farklı bir sistem olduğunu düşünmüyorum. Kredi kartıysa ve limiti yeterliyse kullanabilmelisin.

Kredi kartıysa her türlü kullanırsın. Yani daha 2 hafta önceye kadar amazon.co.uk da kullanıyordum. Hatta arkadaşın kredi kartı sürekli 3d secure istiyordu ve yurtdışına da bankalardan güvenlik mesajları gelmediğinden bazı siteler sorun çıkarıyordu. Fakat Amazon İngiltere hiç bir ekstra şey istemedi, kart numaralarını yazar yazmaz alışverişleri tamamlandı. Amazon Global'de farklı bir sistem olduğunu düşünmüyorum. Kredi kartıysa ve limiti yeterliyse kullanabilmelisin.
Limite nereden bakabilirim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı