Amazon "Payment revision needed" hatası

Kargo ücreti silinmişse herhangi bir şekilde ödemeniz gerekmez. Sipariş bölümünden tüm ücretlerin göründüğü yerde Shipping & Handling: 0.00$ olması gerekmekte. Silinmişse tabi.
İlk başta öyleydi ama onu iptal ettim tekrar sipariş verdim ve tekrar mail attım. Sonrasında bu cevabı verdiler -nakliye yapıldıktan sonra ücretin geri yatırılacağını- bunun üzerine bankaya 1.500 lira yatırıp -gereken miktar 1.370 çıkmıştı- tekrar denedim ve yine aynı problem. Tekrar mail atıp yardım istedim. Durumun bankadaki miktarla pek bi alakası yok gibi..

İlk başta öyleydi ama onu iptal ettim tekrar sipariş verdim ve tekrar mail attım. Sonrasında bu cevabı verdiler -nakliye yapıldıktan sonra ücretin geri yatırılacağını- bunun üzerine bankaya 1.500 lira yatırıp -gereken miktar 1.370 çıkmıştı- tekrar denedim ve yine aynı problem. Tekrar mail atıp yardım istedim. Durumun bankadaki miktarla pek bi alakası yok gibi..
Sipariş vermeden önce mi görüşmeyi yapıp kargoyu sildirdin dostum? Ben de monitör bakıyorum. 50 küsür dolar kargo ödemek istemiyorum. Ne yapmam lazım iptal etmeleri için telefonla mı görüşüyoruz?

Sipariş vermeden önce mi görüşmeyi yapıp kargoyu sildirdin dostum. Bende monitör bakıyorum 58 dolar kargo ödemek istemiyorum. Ne demem lazım iptal etmeleri için telefonda mı görüşüyoruz?
Siparişi veriyosun -kargoya para yetmeyecek şekilde kartta para olması gerek- sipariş onaylanmadığında bu hatayı alıyosun zaten. Ondan sonra mail atıp kargo parasını iptali istiyosun. İptal edildiğine dair mail geldiğinde hesaba fazla para yatırıp tekrar onaylıyosun siparişi.

Aslında var. Kargo ücretsizken çekmesi gerekirdi. İptal etmeyip bankaya başvurmalıydınız. Dediğim gibi ürünün fiyatını TL cinsinden görüntüler misiniz?

Ücretsiz kargo talebi için şöyle bir konu açmıştım: Amazon Alışverişinde Ücretsiz Kargo Talebi
O an banka ile iletişime geçtim fakat sorun olmadığını söylediler. Site ile iletişime geçmem gerektiğini söylediler. Ürünün TL cinsinden görüntüledim 987 TL çıkmıştı sanırım.

Peki Revise Payment Method butonuna basıp içinde para olan kartla ödemeyi tekrar yapmayı denediniz mi? Bu işlem otomatik olmuyor.
Evet her ilave para yatırmamda aynı işlemi yaptım. Hatta mail atıp cevabını aldıktan sonra cevap veren yetkili işlemi otomatikman gerçekleştirdiğini söylemişti. Yani ben baktığımda kargo parası olmaksızın sadece deposit ile 317 dolar olarak siparişim verilmişti.

Dönüş yapmışlar ve hesabımda 375 dolardan fazla para olduğuna emin olun demişler. Hesabımda 1.430 TL var. Bunların nasıl bi dolar kuru uygulaması var anlamadım gitti. Dolar alıp o şekilde tamamlasam siparişi zarar eder miyim acaba?

Hayır herhangi bir fark olmaz açıkçası Dolar almanızı pek tavsiye etmiyorum. Başka bir kartınız varsa ondan deneyebilir misiniz? Mümkünse farklı banka.

Hayır herhangi bir fark olmaz açıkçası Dolar almanızı pek tavsiye etmiyorum. Başka bir kartınız varsa ondan deneyebilir misiniz? Mümkünse farklı banka.
Vakıfbank var fakat U.S tarafından desteklenmiyormuş.

Artık vazgeçtim AOC G2460PF 1.370 lira sanırım Türkiye'den bunu almak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı