Amazon Prime para iadesi gerçekleşmiyor

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
2 Nisan tarihinde Amazon Prime üyeliğimi iptal edip para iadesi istemiştim. Yaklaşık 10-15 gün geçmesine rağmen iade henüz gerçekleştirilmedi. Amazon müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim ve sorunu belirttim. Kendileri iadenin 3 Nisan tarihinde gerçekleştirildiğini ve bankamla konuşmam gerektiğini söylediler. Papara kart kullanıyorum, ayrıca mail attım Papara'ya da. Onların geri dönüşünü beklerken buraya konu açayım dedim. Daha önce böyle sorun yaşayan oldu mu? Çünkü kartımda bir sorun olmaması lazım. Başka sitelerde bir şey iade edince sorunsuz bir şekilde yapılıyordu iade işlemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Papara IBAN'a atmasını söylediyseniz geçmiş olsun. Papara çok lanet bir şey, karşı taraf açıklamaya Papara ID'ni yazmadıysa para askıda kalır.

Papara'da iade çok sorunlu. Keşke banka kartından alsaydın.
Papara IBAN'a atmasını söylediyseniz geçmiş olsun. Papara çok lanet bir şey, karşı taraf açıklamaya Papara ID'ni yazmadıysa para askıda kalır.
Yok iadeler öyle olmuyor. Alınan karta direkt iade oluyor. Zaten Papara'da sadece IBAN'a kendi banka hesabından para atabiliyorsun.

Son düzenleme:

Papara'da iade çok sorunlu. Keşke banka kartından alsaydın.

Yok iadeler öyle olmuyor. Alınan karta direkt iade oluyor. Zaten Papara'da sadece IBAN'a kendi banka hesabından para atabiliyorsun.
Papara IBAN'dan kastınızı anlamadım. Papara'ya kayıtlı olan IBAN'dan bahsediyorsanız kayıtlı bir IBAN yok. Banka hesabım da yok. Para askıda kalıyorsa yapacak bir şey yok :) .

O zaman nasıl para iadesi yapacaklar IBAN olmadan?
Amazon hesabımdaki kayıtlı kart sadece Papara idi. Ücret çektikleri karttan geri ücret iadesi yapamıyorlar mı? Para askıda kaldıysa sorun değil, 8 TL zaten altı üstü. Sadece çok geciktirdikleri için sistemde sorun falan mı var diye merak etmiştim.

O zaman nasıl para iadesi yapacaklar IBAN olmadan?
Trendyol, Hepsiburada, Amazon tarzı yerlerde ürün alınan karta direkt parayı iade ediyorlar. Yani IBAN'lik bir durum olmuyor. Zaten piyasada IBAN'sız kartla bir ton alışveriş yapılıyor. Mesela ön ödemeli kartlarda ve kredi kartlarında IBAN olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı