Amazon Prime ve Amazon Student üyelik iptal sonrası ücret alınır mı?

Bamesa

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Amazon'un böyle iki seçeneği var bunlardan ücretsiz deneme süresince faydalanabiliyoruz. Fakat yabancı forumlarda okudum diyelim ki deneme süresi içinde Amazon Prime aracılığıyla gümrük sınırlarını aşmadan alışveriş yaptık ve ücretsiz kargodan yararlandık. 1 aylık deneme süresinden sonra üyeliği iptal edersek herhangi bir ücret alıyorlar mı bilgili arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.

@SypeR kusura bakmayın sizi etiketlemeyi uygun gördüm. Amazon'dan alışveriş hakkında oldukça bilgiye sahipsiniz.

Prime üyelik ile Prime olmayan üyelik arasında aslında pek fark yok gibi. Asıl fark Amazon'un yan servislerinde karşımıza çıkıyor. Onun dışında ben Prime olmayan üyeliklerde bile kargo ücretini sildirebildim sorunsuzca.

Dipnot: Türkiye'ye gönderimi kapalı olan ürünler eğer Amazon.com veya fullfilled by Amazon satıcılarındaysa Live Chat üzerinden Türkiye'ye gönderimi açılıyor.

Prime üyelik ile Prime olmayan üyelik arasında aslında pek fark yok gibi. Asıl fark Amazon'un yan servislerinde karşımıza çıkıyor. Onun dışında ben Prime olmayan üyeliklerde bile kargo ücretini sildirebildim sorunsuzca.

Dipnot: Türkiye'ye gönderimi kapalı olan ürünler eğer Amazon.com veya fullfilled by Amazon satıcılarındaysa Live Chat üzerinden Türkiye'ye gönderimi açılıyor.

Ben bu 2 ürünü alacağım:
Amazon.com: Razer Vespula Dual-Sided Gaming Mouse Mat - Speed and Control: Electronics
Amazon.com: Steam Controller: Video Games

Kargo ücretini nasıl sildirebilirim? İstanbul'a gelecek ürünler.

Diğer bir sorum ise toplam 17 $ kadar kargo ücreti var (eğer bedava olmazsa). Ürünlerin gümrükte takılma ihtimali var mı? (Toplam 77+17=94$)

Son düzenleyen: Moderatör:
Siparişini geçtikten sonra lafı dallandırmadan direk isteğini live chat üzerinden belirtmen yeterli.

Örnek bir kargo sildirme metni:
"Hi (Chat üstündeki elemanın adı),
I want refund my order shipping cost. Because I'm a prime member and prime member can't pay shipping costs.
Thanks."

Gereken adres: Amazon Sign In

Dipnot: Eğer ilgili siparişi seçmezsen senden sipariş numarasını isteyebilir. Onu içinde hazır numarayı hazırda, elinin altında tut. Ve istediği bilgileri eksiksiz olarak ver. Yoksa sildiremeyebilirsin.

"Thank you I am really sorry but the Prime 2 day free shipping only applies to addresses in the U.S."

Kısaca red yedim :) Saol yardım için ama işe yaramadı.

@SypeR tahmini olarak bilgin var mı steam controller ne zaman stoğa gelir? Chat'e sordum fakat belirsiz.

2 günde olan ücretsiz kargoyu istersen tabii ki yapmazlar. Amazon GlobalExpediet olan 17-24 gün arasında kargoyu ulaştıran paket ile kargo ücretini sildirebilirsin. Onun dışındakiler her türlü üye için ek ücrete giriyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı