Amazon Prime'a kayıtlı kart aktif değil ama üyelik devam ediyor

fevzidurmayan

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Önceden üyeliğim vardı fakat devam ettirmedim. Geçen ay televizyonda Fire Stick üzerinden film açtım açıldı ve sonra aklıma geldi, bir baktım ödeme yönteminde bana ait bir kart var fakat şuan aktif bir kartım var, papara hesabımdan da çekiliyor olamaz, hesaplarımda para yok.
IMG_20240325_214117.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon bir kaç hafta müddet tanıyor sana ödemen için eğer ödemessen ya üyelik iptal olur ya da hesabın askıya alınır.

Genelde bu tarz sitelerin sistemi bu şekilde çalışıyor. Üyeliğin bittiğinde tekrar yenilemek için denemeler yapıyor. Ödeme alamasa bile belirli bir süre senin üyeliğini aktif olarak devam ettiriyorlar. Bu şirketlerin üye kaybetmemesi için kullandığı bir strateji. Eğer hesabında para tutmuyorsan farklı bir şekilde senden ücret alamaz. Para yüklersen anında çeker ama bilgin olsun.

Amazon bir kaç hafta müddet tanıyor sana ödemen için eğer ödemessen ya üyelik iptal olur ya da hesabın askıya alınır.
Birkaç haftayı geçti benim farketmemin üstüne bir kez ödeme tarihi geçti öncesi de vardır uzun süre uygulamayı açmamıştım.

Genelde bu tarz sitelerin sistemi bu şekilde çalışıyor. Üyeliğin bittiğinde tekrar yenilemek için denemeler yapıyor. Ödeme alamasa bile belirli bir süre senin üyeliğini aktif olarak devam ettiriyorlar. Bu şirketlerin üye kaybetmemesi için kullandığı bir strateji. Eğer hesabında para tutmuyorsan farklı bir şekilde senden ücret alamaz. Para yüklersen anında çeker ama bilgin olsun.
Kart uluorta şu an. Hiçbir yere bağlı değil. 😃

O halde herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Papara hesabına giriş yaparak kartını tamamen kapatabilirsin. Ayrıca Amazon ödeme yöntemlerinden de kaldırmayı unutma.

Geri
Yukarı