Amazon Prime'da videolar donuyor

aligocer

Decapat
Herkese merhaba. ZyXEL VMG3312-B10B model modem kullanıyorum ve TTNET abonesiyim. Xiaomi Mi box s ve bilgisayarımdan Amazon Prime açtığımda videoları oynatmıyorlar ve uygulamalar ya donuyor ya da sonlanıyor. Uygulamanın arayüzü sorunsuz şekilde yükleniyor ancak play tuşuna basınca mi box programı sonlandırıyor, bilgisayarda ise uygulama donuyor. Tarayıcıda ise play tuşuna hiç basmamışım gibi bir şey olmuyor (farklı tarayıcıları da denedim). Deneme amacıyla mi box s ve bilgisayarı telefonun internetine bağladım ve her ikisinde de sorunsuz olarak çalıştı. Aynı şekilde bilgisayarı komşunun internetine bağlandığımda yine herhangi bir sorun ile karşılaşmadım (komşum da TTNET üyesi ama modem markasını bilmiyorum) sorun sadece Amazon Prime uygulamasını benim modem ile bilgisayar ve mi box s ile açınca oluyor. İlginç olan diğer şey ise evdeki tabletlerin ve telefonların hepsinin bu modeme bağlıyken Amazon'u sorunsuz çalıştırmaları. Netflix, YouTube vs. normal olarak tüm cihazlarda çalışıyor ve normal internet kullanımında da hiçbir sorun yok. Ben sorunu modemde görüyorum ama çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şu an mobilde olduğum için modeme bakamıyorum.
Modem 5G desteklemiyorsa bu sorunlar çıkabilir.

Amazon Prime video uygulamasının oynatıcısı gerçekten kapsamlı ve işlemci gücü gerektiriyor.
Kullandığınız cihazınızın gücü yetmiyor olabilir.
Mi Box'u kapatıp açmayı deneyebilirsiniz ya da reset atmayı.

Amazon Prime video uygulamasının oynatıcısı gerçekten kapsamlı ve işlemci gücü gerektiriyor.
Kullandığınız cihazınızın gücü yetmiyor olabilir.
Mi Box'u kapatıp açmayı deneyebilirsiniz ya da reset atmayı.
Sırf bunun için bugün mi box'a format attım. Kaldı ki mi box s yeni bir cihaz. Ayrıca bilgisayarım da yeni. Hadi bunlar zayıf diyelim 1) Tarayıcıda niye hiç hareket yok? 2) Dandik tablet nasıl çalıştırıyor? 3) Başka internete bağlanınca nasıl her ikisi de çalışıyor?

İnternet hızım 6-7 Mbps civarında. Bilgisayarda görüntü kalitesi ayarlarını en düşüğe getirsem dahi sonuç alamıyorum.

Bu hızlar 4K yayın için yetersizdir. Bu hızlarla ancak HD yayın izleyebilirsiz. İnternet servis sağlayıcınızın müşteri hizmetleriyle görüşüp sorununuzu bildiriniz.

Çözüldü.

Çok sürpriz bir çözüm oldu. Hem kullanıdığımız diğer evde, hem de komşumuzun internetinden bağlandığımda Amazon Prime kullanabiliyordum. Bahsettiğim bağlantıların ikisi de TTNET. Kendi internetimden vk.com ve coreradio.ru sitelerine de girilemediğini farkedince (diğer bağlantılardan girilebiliyor) sorunun farklı bir kaynağı olduğunu düşünüp biraz araştırdığımda TTNET'in güvenli internet diye bir uygulamasının olduğunu ve bizim bağlantımızda da aktif olduğunu öğrendim. Siteden devre dışı bırakınca tüm sorunlar çözüldü. Artık hem Windows uygulaması, hem web sitesi hem de mi Box'tan Amazon Prime kullanabiliyorum. Sorunu Amazon'a da yazacağım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı