Çözüldü Amazon sipariş iptali olan üründen para çekti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tayfunns

Centipat
Daha fazla  
Amazon'dan bugün 4070 ekran kartı sipariş verdim bilgilerim kayıtlıydı onayladım. Sonra giriş yapmamı istedi zaten giriş yapmıştım. Neyse girdikten sonra eyvah bir hata oldu tarzı bir şey çıktı. Bende bir daha denedim sonra da tekrarlanan sipariş yazınca herhalde vermiş dedim hesabıma baktım. 23.952 TL çekmiş. Siparişlerim kısmında ise iptal edildi olarak gözüküyor. Amazon'u aradım iptal olmuş para hiç gelmemiş dendi. Ziraat'ı aradım paranın gittiğini söylediler. En son Ziraat'ten provizyon numarasını aldım. Amazon müşteri hizmetlerine ilettim. O da işlemin hızlanması için provizyon numarasını ekledim falan dedi. Ürün stoklarda kalmamış paramda gelmedi sabah 11:00 de yaşandı bu olay. 1 gün içinde gözükmesi gerek dedi Amazon paranın. Sizce ne yapmam gerek?

Çözüm
Haksızsınız diyemem zaten, böyle bir ülkede bu tarz bir durumda mağdursunuz fakat yapacak birşeyiniz yok maalesef, umarım hızlı çözülür.

Ürün pahalanırken param beklemede eriyor. Dekont gönderdim yetmedi provizyon numarası verdim yetmedi. Üstüne iyzico ile görüşüp numara aldım ilettim hala dedikleri para bize geçmedi. Araştırıyoruz 48-72 saat içerisinde mailden bilgilendiririz diyorlar. Cumartesinden beri 48-72 saat muhabbeti ve para geçmedi bahanesi. Banka yanlış görüyor da iyzicoda mı yanlış görüyor. Az bir miktar olda beklerimde ürünün fiyatı mâlum pahalı zaten. Her gün zam onu mu bekleyeyim. Başkasıda aynı sorunu yaşamış ertesi sabah 5'te hesabına geçmiş. Benimki niye geçmedi hala? Parayı mı işletiyor bunlar? Ne istedilerse fazlasıyla verdim.

Son güncelleme Amazon izicodan aldığım numara ile kontrol edip çözdü. Başkası bu durumu yaşarsa iyzico ile görüşüp numara alıp iletebilirler.
Birdaha görüşün öyle bir şey olmaz.
72 saat bekleyin. Para gözükmezse referans numarasını alın bir daha bakalım dediler.

İyzicoyu arayıp durumu söyledim. Kontrol ettiler para geçmiş provizyonda kalmamış. Amazon parayı almış siparişin iadesini de yapmamış dediler. Numara alıp amazona söyledim hala ekstre gününüze kadar bekleseydiniz para bize geçmedi falan deyip oyalıyor. Dekont yolladım banka da zaten hesap kartınızdan yaptığınız için iptal iade durumu olsa görürüz dedi. Yarına iadem olmazsa bankadan da referans numarası alıp göndereceğim. Daha neyi ispatlıcam arkadaş Amazon deyip 1000 lira pahalı olduğu halde güvenip verdim. Araştırıyoruz sonucunu size 3 gün içinde arayıp söyleriz diyorlar.

Son düzenleme:
72 saat bekleyin. Para gözükmezse referans numarasını alın bir daha bakalım dediler.

İyzicoyu arayıp durumu söyledim. Kontrol ettiler para geçmiş provizyonda kalmamış. Amazon parayı almış siparişin iadesini de yapmamış dediler. Numara alıp amazona söyledim hala ekstre gününüze kadar bekleseydiniz para bize geçmedi falan deyip oyalıyor. Dekont yolladım banka da zaten hesap kartınızdan yaptığınız için iptal iade durumu olsa görürüz dedi. Yarına iadem olmazsa bankadan da referans numarası alıp göndereceğim. Daha neyi ispatlıcam arkadaş Amazon deyip 1000 lira pahalı olduğu halde güvenip verdim. Araştırıyoruz sonucunu size 3 gün içinde arayıp söyleriz diyorlar.
Öncelikle geçmiş olsun, durumunuzun Amazonla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Amazon'un size yalan söyleyeceğini düşünmüyorum. Sistemlerinde gördüklerini söylüyorlardır. İşiniz geçte olsa çözülecektir, her ne kadar ülkemin bankalarına ya da çoğu kurumuna içimden sayıp sövsem de, böyle büyük bir problem dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir zaman çözümsüz kalmaz.

Öncelikle geçmiş olsun, durumunuzun Amazon'la ilgili olduğunu düşünmüyorum. Amazon'un size yalan söyleyeceğini düşünmüyorum. Sistemlerinde gördüklerini söylüyorlardır. İşiniz geçte olsa çözülecektir, her ne kadar ülkemin bankalarına ya da çoğu kurumuna içimden sayıp sövsem de, böyle büyük bir problem dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir zaman çözümsüz kalmaz.

Provizyon numarası, dekont ve iyzicodan aldığım şifreleyip görebilirler demişti sanırım numarayı ilettim. Referans aldım onu da ileteceğim onları bekleyecek zamanım yok ürün pahalanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı