Amazon Sipariş İptalinde Para İade Süreci

Nasıl yani kendiliğinden mi gelecek? Vallahi pek inancım kalmadı. Zaten mecburen bekliyoruz.

Evet. Amazon parayı teyit ettirmek için nereye çektiriyor ne oluyor bilmiyorum ama o para böyle uzun bir süre arafta kalıyor. Bende 3 hafta sonunda dönmüştü mesela.

Amazon yeni bir mail attı. Ödeme kredi kartımdan tahsil edilmemiş. Bankamla iletişime geçip paramı vermelerini söyleyecekmişim. Öyle diyorlar ama ödeme yaptım. Dekont gönderiyorum ve cevapları aynı. Arn kodu diye bir şey ile alakası var mı? Vallahi ne yapacağımı şaşırdım. Banka da biz böyle bir şeyle karşılaşmadık diyor.

Hangi 2 hafta üstat? 15 gün oldu. Attıkları maili atıyorum size;

Yetkilendirme talep edilen toplam tutar geçici olarak bloke edilecektir, bu nedenle hesap bakiyesi, yani kartta bulunan tutar ile mevcut bakiye, yani gerçekten kullanılabilecek bakiye arasında bir fark göreceksiniz. Bunun yalnızca bir ödeme yetkilendirmesi olduğunu teyit etmek ve serbest bırakma sürelerini öğrenmek için bankanızla iletişime geçebilirsiniz. Bankanızla iletişime geçtiğinizde aşağıdaki yetkilendirme kodunu sağlayabilirsiniz.
Hocam ben satıcısı amazon olan ekran kartı aldım Fransa üzerinden bana defter yolladılar sizin bu olaydan sonra başıma geldi, Fransa ile konuştum bayağı bir google çeviri üzerinden en sonunda bir tane iyi birine denk geldim, ücreti geri yolladılar 2 günde falan geçti benim hesabıma. Amazon'da paranızın kalacağını sanmıyorum. İspanya bankaları biraz geç çalışıyor ben ispanyadan kart alınca blokajdan çıkması 10 gün sürdü sonra iptal ettim geri yatması 1 hafta sürdü, o para size gelecek her şekilde.

Evet. Amazon parayı teyit ettirmek için nereye çektiriyor ne oluyor bilmiyorum ama o para böyle uzun bir süre arafta kalıyor. Bende 3 hafta sonunda dönmüştü mesela.
Anladım. İnşallah dediğiniz gibi olur, beklemedeyim. Bunlar yüzünden ekran kartını mecburen kredi çekip aldım.
Hocam ben satıcısı amazon olan ekran kartı aldım Fransa üzerinden bana defter yolladılar sizin bu olaydan sonra başıma geldi, Fransa ile konuştum bayağı bir google çeviri üzerinden en sonunda bir tane iyi birine denk geldim, ücreti geri yolladılar 2 günde falan geçti benim hesabıma. Amazon'da paranızın kalacağını sanmıyorum. İspanya bankaları biraz geç çalışıyor ben ispanyadan kart alınca blokajdan çıkması 10 gün sürdü sonra iptal ettim geri yatması 1 hafta sürdü, o para size gelecek her şekilde.
Anladım. Teşekkür ediyorum. İnşallah dediğiniz gibi sonuçlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı