Amazon siparişi iptal edip hesaba bloke koymuş

ccelalctn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 gün önce Amazon'dan 32.499 TL'ye.
Linkteki bilgisayarı aldım ödeme vs. onaylandı siparişim oluşturuldu.
Ardından hesabıma Amazon bloke koyup siparişlerimi iptal edip hesabımı temizlemişler. Hesabıma erişemiyorum meblağ yüksek olduğu için güvenlik amacıyla yapmışlar bunu. Amazon destekten aldığım bilgide bu yazıyordu.
Ertesi gün yani bugün mailime baktığımda bu durumu gördüm. Linkte de göreceğiniz üzere ürün şu anda stokta yok. Bugün birkaç kez Amazon destekle görüştüğümde ise her birinden farklı yanıt aldım. Birisi yardımcı olamam burada en yetkili kişi benim dedi defne hanım. Başka birisi ise yarın hesaplarla ilgilenen bir birimimiz var orasına ulaşın dediler. Ben bu ürünün tedariğini nasıl sağlayabilirim indirimdeyken aldım bu ürünü istiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim? Bana yardımcı olun.
Siparişim neden iptal oluyor, benim kafasına göre neden bloke koyuyorlar? Ben ilk defa alışveriş yapmıyorum buradan daha önce monitör aldım çeşitli ekipmanlar aldım.

İlginç bir durum. Bu durumda hesabı silmeden önce işlemi dondurup sizden bu işlem ile ilgili bilgi almaları gerekirdi diye düşünüyorum. Kendi deneyimime göre, bir ürün siparişimde iade yaptım. Hem indirim hem stok bitmişti. Stok gelince indirim olmamasına rağmen indirimli fiyattan tekrar sipariş vermeme yardımcı oldular. Yani bu indirim konularında yardımcı oluyorlardı. Bu durum biraz garip. Sizin internet bağlantınızda bir problem var mı? Yani süpheli bağlantı vs gibi. Daha önce aylık üyelik aldığım fransız merkezli bir firma beni engellemişti. Sebep olarak, benim IP adresimden şüpheli bağlantı vs. demişlerdi. Bu durum farklı web sitelerinde de olunca hem PC formatladım hem de ISS ile görüşüp çözmüştüm. Aklıma böyle bir şey geldi.

İlginç bir durum. Bu durumda hesabı silmeden önce işlemi dondurup sizden bu işlem ile ilgili bilgi almaları gerekirdi diye düşünüyorum. Kendi deneyimime göre, bir ürün siparişimde iade yaptım. Hem indirim hem stok bitmişti. Stok gelince indirim olmamasına rağmen indirimli fiyattan tekrar sipariş vermeme yardımcı oldular. Yani bu indirim konularında yardımcı oluyorlardı. Bu durum biraz garip. Sizin internet bağlantınızda bir problem var mı? Yani süpheli bağlantı vs gibi. Daha önce aylık üyelik aldığım fransız merkezli bir firma beni engellemişti. Sebep olarak, benim IP adresimden şüpheli bağlantı vs. demişlerdi. Bu durum farklı web sitelerinde de olunca hem PC formatladım hem de ISS ile görüşüp çözmüştüm. Aklıma böyle bir şey geldi.
yok sabit bi ıp adresi kullanıyorum sürekli sipariş verdiğim bilgisayarım üzerinden vermiştim yine siparişi

Geri
Yukarı