Amazon siparişi iptal edilemiyor

Bu sabah Amazon'dan bir monitör standı aldım ama tekrar iptal etmek istedim. Aldıktan yaklaşık 2 saat sonra iptal işlemi başlattım fakat ben bu işlemi başlattıktan 3-4 saat sonra Amazon bana iadeniz reddedildi diye bir mail gönderdi. Ürünün satıcısı farklı ama göndericisi Amazon o yüzden Prime ibaresi var. Müşteri hizmetlerine bağlanıp sorduğumda ise sevkiyat faturası çıkartıldı o yüzden iptal edilemiyor ürünü teslim aldıktan sonra iade edebilirsiniz dedi. İade içinse en yakın MNG Kargo git gel 14-15km civarı bir mesafesi var. Sırf sevkiyat faturası düzenlendiği için siparişi iptal edemiyorum ve iade için 15km yol yapmam gerekecek. Yaktığım benzin çok önemli değil ama 15km yol yapmak istemiyorum iptal edemediğim için. Başına daha önce böyle bir şey gelen oldu mu? Hiç mi iptal etme şansım yok?
Üzgünüm hiç bir şekilde şansın yok. Amazon kendisi satmış olsaydı bu ürünü bu senaryoda mng ile uğraşmak yerine kargo firmasının evden teslim alma gibi bir imkanı mevcut ama o da cidden uzun sürüyor.

Evde yokmuş gibi davran.

Ya da, normal davran. Onlar göremez zaten :)
Kolay gelsin firması bir daha getirir o kargoyu. :D Kapıyı açıp istemeyecek.

Hocam bir kere kargonun geldiği günler evde yoktum 3 gün boyunca teslim etmeye çalışmışlar 3 günde evde olmayınca iade etmişler. O stres ile 3 gün yaşarsam ölürüm ben :D.

Dostum aklında bulunsun her ne kadar sevmesem de Hepsiburada.com üzerinden HepsiJet ile gönderilen siparişleri istediğin zaman iptal edebilirsin. Bu sitenin en güzel nimetlerden bir tanesi bu benim için.

Kolay gelsin firması bir daha getirir o kargoyu. :D Kapıyı açıp istemeyecek.

Dostum aklında bulunsun her ne kadar sevmesem de Hepsiburada.com üzerinden HepsiJet ile gönderilen siparişleri istediğin zaman iptal edebilirsin. Bu sitenin en güzel nimetlerden bir tanesi bu benim için.
Evet hocam farklı bir satıcıdan alsam bile kargoda iptal etme imkanı sunuyor o gerçekten çok güzel birşey.

Amazon müşteri hizmetlerine yazıp satıcıya mesaj atmalarını rica edebilirsin. Ben bir kere bu şekilde istekde bulundum 10 dk geçmeden iptal etti satıcı.
Deneyim hocam son kez olmazsa yapacak bir şey yok.

Amazon müşteri hizmetlerine yazıp satıcıya mesaj atmalarını rica edebilirsin. Ben bir kere bu şekilde istekde bulundum 10 dk geçmeden iptal etti satıcı.
Öyle olmadı ama kargo şirketi belli olunca müşteri hizmetlerine bağlanın kargo esnasında iade işlemlerini başlatalım dedi. Bu iyi oldu işte :).

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı