Amazon "siparişinizin Türkiye’ye sevki yasal kısıtlamalar nedeni ile askıya alınmıştır"

Amogaçi

Hectopat
Daha önce Amazon'dan yurtdışı alışveriş yapanlar yardımcı olabilir mi? Amazon Germany'den bilgisayarım için kasa fanı sipariş ettim, aşağıdaki gibi bir mail aldım az önce:

Amazon siparişinizin Türkiye’ye sevki yasal kısıtlamalar nedeni ile askıya alınmıştır. Sipariş etmiş olduğunuz ürünün cinsi dolayısı ile siparişin Türkiye’de hızlı kargo ithalat kanalı üzerinden gümrük işlemleri gerçekleştirilemez. Siparişiniz gerekli ek belgeleri sağlamanız durumunda kurumsal ithalat kanalı üzerinden gümrüklenebilir. Bu linkteki vekaletname dosyasını indirip, dosyasının noter onaylı ve imzalı halini taratıp yine sisteme yükleyebilirsiniz. Gümrük işlemlerinin tamamlanması adına gereken ek evraklarla ilgili aşağıda bulunan mail adresi ve telefon numarasından bilgi almanız gerekmektedir. Kurumsal ithalat kanalı üzerinden gümrükleme işlemlerinin yapılması durumunda, karşılamanız gereken ek masraflar olacaktır.

Şu an ne yapmam gerekiyor?

Siparişi iptal edip tekrar oluşturmalısınız. Çok kötü zamana denk geldiniz, dün veya bugün ek gümrük vergileri uygulandı. Siz de nasibini almışsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siparişi iptal edip tekrar oluşturmalısınız. Çok kötü zamana denk geldiniz, dün veya bugün ek gümrük vergileri uygulandı. Siz de nasibini almışsınız.
40 yılda bir yurtdışından bir şey sipariş edelim dedik onda da vergi zammına denk geldik, iyi mi? Bilgisayarı kıracağım az kaldı sinirden.

Tekrar sipariş vermen gerekiyor.
Maalesef böyle bir durum söz konusu.

Sipariş iptali için Amazon'un sitesinden siparişlerim kısmından ürünleri iade et demem yeterli mi acaba? Ek olarak mail vs atmama gerek var mı?

Amazon Almanya sonuçta AB ülkesinden gelen sipariş. Sanki kanunda AB dışı ülkelerden verilen siparişlerde vergi arttı gibi yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon Almanya sonuçta AB ülkesinden gelen sipariş. Sanki kanunda AB dışı ülkelerden verilen siparişlerde vergi arttı gibi yazıyor.
Ben ayın 12'sinde verdim siparişi. Şimdi ağızıma çok güzel sözler geliyor da yaşım daha genç. Nitelikli dolandırıcılık bu yapılan. Öyle pat diye gümrük vergisine zam mı gelir arkadaş.

Geri
Yukarı