Amazon "siparişinizin Türkiye’ye sevki yasal kısıtlamalar nedeni ile askıya alınmıştır"

Ek vergi ab dışı ülkelere gelmedi mi? Arkadaş Amazon Almanya'dan aldığını söylemiş yani Almanya'dan gelmesi gerekmiyor mu değişen bir şey olmaması lazım.

Ek vergi ab dışı ülkelere gelmedi mi? Arkadaş Amazon Almanya'dan aldığını söylemiş yani Almanya'dan gelmesi gerekmiyor mu değişen bir şey olmaması lazım.
Zaten muhtemelen adetten dolayı gümrükten geçmedi. Yeni yönetmelikle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Eğer fanlar tek tek satılıyorsa ve 4 tane almışsa muhtemelen bu yüzden ticari kapsamda değerlendirildi.

Ben de Amazon.com.tr'den ama Amazon Germany satıcılı RAM ve iki tane fan almıştım. RAM'ler yola çıktı ama artık bu sebepten mi ne aheste aheste geliyor bekletecek sanırım. Fanlar ise iki gündür gönderime hazırlanıyor aşamasında, onu da ağırdan alıyor olabilirler. Kötü denk geldi hakikaten.

Taşıyan firmaya iptal için mail attım bugun amazondan mail geldi iade onaylandı diye ama sadece 1 ürünün iadesi gözüküyor amazona mail attım bekliyorum.
Geçmiş olsun kardeşim, olay tamamen aynı şekilde başıma geldi. Sana sadece 1 adet fanın ücretini iade edecekler. Amazon TR ekibine ulaşman gerekiyor.
Ben de Amazon.com.tr'den ama Amazon Germany satıcılı RAM ve iki tane fan almıştım. RAM'ler yola çıktı ama artık bu sebepten mi ne aheste aheste geliyor bekletecek sanırım. Fanlar ise iki gündür gönderime hazırlanıyor aşamasında, onu da ağırdan alıyor olabilirler. Kötü denk geldi hakikaten.
Amazon TR ekibiyle konuştuğumda, bana belli bir adetin üstünde sipariş etmemden dolayı askıya alınmış olma ihtimali olduğunu söylemişlerdi. Umarım fanlar askıya alınmaz mail kutunu arada yokla, sorun çıkarsa kargo firması mail atıyor genelde.

Ben de 12 Nisan tarihinde önce RM 750X, aynı günün öğleninde Ryzen 5900X, akşamında da 980 PRO 1 TB Heatsink siparişi verdim. PSU da en azından hareketlilik var. Fakat CPU ve SSD hala aynı Amazon tesisinde gözüküyor. Kontrol ettiğimde hala bir aksiyon yok. Bir ay boyunca maksimum 5 adet sipariş verebilme durumu olduğundan bende çekindiğimden siparişleri ayrı ayrı teker teker yaptım ki en azından kontrol ettiklerinde her siparişte bir adet ürün var diye kıllanmasınlar. Geçen hafta da bir adet polar almıştım. Bu üç ürün de sorunsuz gelirse toplamda 4 adet ürün olacak.

Beşinci ve son olarak ise bir tane de sıvı soğutucu sipariş vermeyi düşünüyorum. Fakat kafama takılan bir nokta bir ay içerisinde maksimum 5 adet sipariş verebilme durumu neye göre belirleniyor. Mesela 9 Mart ve 11 Mart aylarında Amazon Germany üzerinden 2 adet ekran kartı satın aldım ve elime sorunsuz bir şekilde ulaştı. Sırasıyla İstanbul' a geliş tarihleri 11 Mart ve 16 Mart, adresime teslim tarihleri ise sırasıyla 14 Mart ve 17 Mart. Burada mesela bu iki ekran kartının 1 ayda maksimum 5 adet sipariş durumunda sipariş limitini düşürmemesi lazım. En kötü ihtimali düşünsem dahi yani adresime teslim edilme tarihlerini baz alsam bir tanesi zaten 14 Mart diğeri de 17 Mart. Yani her türlü bu iki ekran kartının aylık maksimum 5 adet olan limitin 2 tanesini doldurmaması lazım.

Bir tek 1 hafta önce aldığım polar 1 adet sipariş limitini doldurur. O da 10 Nisan Pazar sipariş tarihim. Bana ulaşması 12 Nisan. Siparişin ertesi gün İngiltere, sonraki gün Almanya, teslim tarihi de bir sonraki gün Türkiye. Hatta ürün tahmini teslimat tarihinden nasıl bu kadar erken gelebildi diye çok şaşırmıştım.

Şu gümrük mevzuatlarıyla ilgili tam net bilgi sahibi olan arkadaş var ise biraz bizi aydınlatabilirse çok sevinirim. Zaten artık mecbur kalıp deneme yanılma yöntemiyle mevzuyu yarınki sıvı soğutucu siparişini de verdikten sonra siparişlerin ulaşma durumuna göre tam olarak öğrenip bilgiyi ben vereceğim:)
Geçmiş olsun kardeşim, olay tamamen aynı şekilde başıma geldi. Sana sadece 1 adet fanın ücretini iade edecekler. Amazon TR ekibine ulaşman gerekiyor.

Amazon TR ekibiyle konuştuğumda, bana belli bir adetin üstünde sipariş etmemden dolayı askıya alınmış olma ihtimali olduğunu söylemişlerdi. Umarım fanlar askıya alınmaz mail kutunu arada yokla, sorun çıkarsa kargo firması mail atıyor genelde.

Dostum o adet sanırım aynı üründen bir siparişte maksimum 2 adet sipariş verebiliyorsun. Sen mesela 1 siparişte 4 adet fan sipariş vermişsin. 1 adet siparişte maksimum aynı ürün sipariş edebilme limitin 2 olması gerekiyor. Eğer 4 adet fan alacaksan ayrı ayrı siparişlerde 2 tane 2 tane olarak alman gerekiyor diye biliyorum. Hep bir söylentiler var fakat ortada net olarak belirtilen rakamlar nedense yok. Mesela sana Amazon demeli ki kardeş sen bir siparişte 4 adet aynı ürünü sipariş veremezsin. Bir siparişte maksimum alabileceğin aynı ürün sayısı 2 gibi...

Bende de karışık bir durum var bakalım artık dayanamayıp yarın şu kendi hesaplamalarıma göre bir ayda maksimum 5 adet sipariş verebilme limitinin sonuncusu yani 5. adedini de doldurayım da neler olacağını yaşayıp göreceğiz:)

Yeni konular

Geri
Yukarı