Amazon stok olmadığı için ürünü göndermiyor

xBerke62

Hectopat
Merhaba iyi günler arkadaşlar. 2022 Mayıs ayında SteelSeries Artics 9 kulaklık aldım ve 1.5 yıl sonra kulaklıkda batarya arızası oluştu. Ürünün doa belgesini aldım ve değişim onaylandı fakat Amazon'da stok olmadığı için bana ürünü gönderemiyor ve aldığım fiyattan ücret iadesi yapabileceğini söylüyor. Ben tabii ki de kabul etmedim. Onlara bir soru sordum. Bu ürünün garantisi bitene kadar ürün gelmezse ne olacağını sordum bana verdikleri cevap ürünün para iadesini yapabileceklerini başka bir şey yapamayacaklarını söyledi ürünü aldığım fiyat 2500 TL şimdki fiyatı 6300 TL haklarım nelerdir? Ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz? Politakadan dolayı yapamıyorlarmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü Amazon değil aslında ithalatçı temin edecek, tabi amazon yurtdışı ürünü değilse.. Ki değil, 1.5 sene diyorsunuz, TR garantili... Amazon değil ithalatçı firma kıllık yapıyor büyük ihtimalle.

Ürün yoksa muadili verilmek zorunda, para iadesi sizin talebiniz doğrultusunda verilmiş "seçimlik bir hak" olarak geçiyor ama firmalar işin çakallığını buldu böyle yapıyor.

Ne yapmanız gerek, Amazon'la tekrar görüşün, Tüketici Haklarına göre ürün yoksa, üretilmiyorsa, muadilini vermeleri gerektiğini hatırlatın. İthalatçı firma ile kendileri halletsin. Hala diretiyorlarsa diğer taraftan da Tüketici Hakem Heyeti'ne gidin, dosyanızı açın, durumu anlatın, o arada karar da çıkar. Görüşmeniz sırasında da bunu söyleyin, ben iade istemiyorum, garanti kapsamında ya ürün tamir olacak ya da yenisi verilecek bunu istiyorum deyin. Aksi halde THH'ye gitmek durumunda kalacağınızı bildirin.

Amazon pek mağdur etmez böyle şeylerde, muhtemelen başta dediğim gibi ithalatçıdan kaynaklı büyük ihtimal.

Ürünü Amazon değil aslında ithalatçı temin edecek, tabii Amazon yurt dışı ürünü değilse. Ki değil, 1.5 sene diyorsunuz, TR garantili... Amazon değil ithalatçı firma kıllık yapıyor büyük ihtimalle.

Ürün yoksa muadili verilmek zorunda, para iadesi sizin talebiniz doğrultusunda verilmiş "seçimlik bir hak" olarak geçiyor ama firmalar işin çakallığını buldu böyle yapıyor.

Ne yapmanız gerek, Amazon'la tekrar görüşün, tüketici haklarına göre ürün yoksa, üretilmiyorsa, muadilini vermeleri gerektiğini hatırlatın. İthalatçı firma ile kendileri halletsin. Hala diretiyorlarsa diğer taraftan da tüketici hakem heyeti'ne gidin, dosyanızı açın, durumu anlatın, o arada karar da çıkar. Görüşmeniz sırasında da bunu söyleyin, ben iade istemiyorum, garanti kapsamında ya ürün tamir olacak ya da yenisi verilecek bunu istiyorum deyin. Aksi halde THH'ye gitmek durumunda kalacağınızı bildirin.

Amazon pek mağdur etmez böyle şeylerde, muhtemelen başta dediğim gibi ithalatçıdan kaynaklı büyük ihtimal.

@Ormanci81 sorun da burada satıcı amazon.com.tr kendisi satıyor (cevap veremedim 1gün ban mute yedim siteden maalesef.)

Geri
Yukarı