Amazon TR iade ücreti veriliyor mu?

screwhead

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Amazon TR'den woodpad 7 adında bir çizim tableti aldım ama satıcısı Amazon değildi fakat kargoyu yine Amazon teslim etti. Neyse ben ürünü 15 Kasım'da aldım 16 Kasım'da elime ulaştı ve ortalama 2 saatlik kullanım sonrasında pek de ihtiyacımı görmediğini fark ettim ürünü iade etmek istiyorum. İade için kargo ücreti ödeyecek miyim? Bir de iade için ne yapmalıyım?

Ürün:ViewSonic WOODPAD 7 BAMBU GRAFİK TABLET - PF0730 : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Amazon TR'den woodpad 7 adında bir çizim tableti aldım ama satıcısı Amazon değildi fakat kargoyu yine Amazon teslim etti. Neyse ben ürünü 15 Kasım'da aldım 16 Kasım'da elime ulaştı ve ortalama 2 saatlik kullanım sonrasında pek de ihtiyacımı görmediğini fark ettim ürünü iade etmek istiyorum. İade için kargo ücreti ödeyecek miyim? Bir de iade için ne yapmalıyım?

Ürün:ViewSonic WOODPAD 7 BAMBU GRAFİK TABLET - PF0730 : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Amazona girip siparişlerim kısmından iade talebi oluşturacaksın sana bir kod verecek bu kodla MNG Kargo'ya gidip iade edeceksin herhangi bir ücret edemiyorsun.

14 gün içinde iade edebilirsiniz.
30 gün. Amazon'un gönüllü olarak uyguladığı bir iade politikası.

Ekran görüntüsü 2021-11-17 012409.png

Satıcı Amazon olmadığı için 14 gün iade süresi vardır. Normal Amazon'a iade eder gibi iade edilir büyük ihtimal. Siparişler kısmında nasıl iade edileceği yazıyordur. İade et seçeneği vardır. Amazon'a çok iade yaptım fakat başka satıcıya yapmadım.

Amazon'a iade, siparişler kısmından iade et seçeneğini seçerek ve iadenin nasıl olacağını belirterek oluyor (Ödeme yapılan karta, hediye kartına vs.). Sonrasında nasıl yollamak istediğinizi seçiyorsunuz. 3 tane kargolama seçeneği vardı hatırladığım kadarı ile;
1. Siz istediğiniz kargo ile gönderim yapıyorsunuz, gönderim ücreti size ait oluyordu galiba.
2. Anlaşmalı olan MNG kargo ile ücretsiz gönderim yapıyorsunuz.
3. Kargo evimden alınsın diye bir seçenek daha var, tam hatırlayamadım.

MNG kargoyu seçtiğiniz an gönderim kodu size veriliyor. O kod 2 saat içinde aktif oluyor. Aktif olduktan sonra tek yapmanız gereken MNG kargoya gidip, kodu göstermeniz oluyor. Başka bir şey yapmıyorsunuz. Satıcı başka firma olsa da, Prime ile alınan bir ürün olduğu için iade şekli yine aynı olur büyük ihtimal.

Geri
Yukarı