Amazon.tr'nin müşteriye verdiği önem

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci

Ürün güncel olarak 04.05.2022 tarihinde Amazon.tr'nin en düşük fiyatına inmiş. Bunu görünce indirim için iade edeceğimi veya hediye çeki alma şansım olup olmadığını müşteri hizmetlerine sordum. Hediye çeklerinin Amazon.tr satıcılı ürünlerde belirli indirim dönemleri arasında sistemleri tarafından otomatik tanımlandığını belirtti. 19 gün sonunda henüz bir hediye çeki tanımlanmadı. Bugün tekrar aradığımda gözden kaçtığını belirttiler ve yaklaşık 2 saat gibi bir süre sonra hediye çekinin hesabıma tanımladılar.

Gerek kargo gerek iade gerek de müşteri hizmetlerinin tutumu, en önemlisi de iade ve değişim politikaları sebebiyle, pahalı da olsa ki genelde en uygun fiyattan sembolik bir miktar pahalı oluyor, her zaman Amazon.tr'yi tercih ediyordum. Bugünkü bu hediye çeki tanımlama kesinlikle Türkiye'deki hiçbir şirketin yapabileceği ve de yapmak zorunda olduğu bir şey değil. Bu yüzden çok şaşırdığımı ve ilk defa Türkiye'deki E-Ticaret sitelerinden memnum kaldığımı paylaşmak istedim.

NOT: Bu hediye çeki tanımlanması için ürünün kesinlikle ve kesinlike Amazon.tr tarafından satılması ve ürünün örneğin benim aldığım zamandaki Bahar İndirimi döneminde indirime girdiği şartta geçerli oluyor. Yani her alınan ve her indirime giren ürünlerde geçerli değil satıcı Amazon.tr dahi olsa. Bu bilgi %100 doğru mu bilgim yok ama müşteri hizmetleri bu şekilde tanımladı çekin şartlarını.
uc.JPG

ilk.JPG

iki.JPG

Ürün çeşitliliği ve filtreleme sisteminden yakınırım her zaman, dâhâ da iyi olmasını dilerdim ama Amazon üzerindeki müşteri politikasını başka yerden bulamadım.
Trendyol'dan üçlü T-shirt almıştım iade ile uğraşıp duruyorum şimdi. 😂

Hepsiburada ve Trendyol'dan kat be kat daha iyi firmadır. Çakma ürün satışına asla izin vermemekle birlikte bir satıcının 2 ay önce birkaç kişiye çakma ürün sattığını tespit etmiş. Ardından o ürünü alan bütün müşterilerini telefonla tek tek arayarak ücret iadelerinin yapıldığını duyurmuş. Yani satıcılarını da sürekli denetleyen bir firma.

Oradan paketi geri dönüştürülemez şekilde açtığım birkaç ürünü iade ettim ve çok kısa sürede iade aldılar hemen.

Kısacası, Türkiye'de müşteri memnuniyetine en çok önem veren firmadır.

Ürün çeşitliliği ve filtreleme sisteminden yakınırım her zaman, dâhâ da iyi olmasını dilerdim ama Amazon üzerindeki müşteri politikasını başka yerden bulamadım.
Trendyol'dan üçlü T-shirt almıştım iade ile uğraşıp duruyorum şimdi. 😂
Evet filtreleme ve istediğimiz ürüne ulaşmak biraz sorunlu diğer sitelere göre. Benim için aman aman bir şey değil ama bu seviyede bir şirket için olmamalı. Olan ürünü bulamadığım veya 2-3 kerede zor bela bulduğum çok oldu. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı