Amazon.tr'nin vermiş olduğu kargo takip kimliği hatalı

cihanmavi

Hectopat
Daha fazla  
Amazon.tr'den verdiğim sipariş için oluşturulan takip numarası kargo şirketinde görünmüyor. Kargo şirketi takip numarasını hatalı buluyor ama Amazon, güncellenmemiştir diyor. Başına gelen var mı daha önce?

Kargonuzun Amazon tarafından oluşturulmuş kodu yüksek ihtimal dağıtıcınızın sistemine düştüğü anda hata vermeyi bırakır. Ben prime üyelikle aldığım ürünlerde yaklaşık birkaç saat sonra kadar AGT sistemine düşmüş oluyor. Biraz bekleyin düşmezse mesaj atarsınız.

Arkadaşlar siparişi dün verdim 24 saati geçti. Takip kısmında sadece "paket gönderildi" yazısı var. Daha önce de alış veriş yaptım Amazondan ama hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Amazon'a yazdım biraz baştan savma bir konuşma yaşadım.

Arkadaşlar siparişi dün verdim 24 saati geçti. Takip kısmında sadece "paket gönderildi" yazısı var. Daha önce de alış veriş yaptım Amazondan ama hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Amazon'a yazdım biraz baştan savma bir konuşma yaşadım.
Eğer kargo firmasının sistemine işlenmediğinden böyle oluyor. Eğer bir gün daha gelmezse o zaman sorun var demektir.

Teknik olarak nasıl işliyor tam olarak bilmiyor olabilirim. Lakin çoğu alışverişimde bir gün sonra ya verilen kod ile ya da kargo tarafından iletilen sms ile kontrol edebiliyordum. Satıcı olarak Amazon tercih ettiyseniz yazarsanız yüksek ihtimal cevap alabilirsiniz. Şöyle bir şey var: Eğer Amazon satıcı olarak dahil değilse süreç nasıl işler emin değilim ama tahminimce Amazon ilk olarak satıcıya sorar o dönüş yaptığında size dönüş yapılır.

Satıcı Amazon'du ama gerçekten sinir bozucu bir durum yaşıyorum. Amazon'da güncellemelerden bahsetti ama Kargo şirketi böyle bir kargo yok bizde deyince biraz kafam karıştı. Yinede çok sağ olun arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı