Amazon.tr'ye teşekkür mesajı

Yasin Yasin

Picopat
Daha fazla  
2 gün önce konu açmıştım, Amazon TR'den satıcısı Amazon, Lenovo Ideapad Gaming 3, Ryzen 5600h, RTX 3060 laptopu 18.000 liraya sipariş verdim 1 gün içinde geldi bu konuda çok başarılar ama kutuyu açınca kasasında çıkmayan birkaç leke vardı bu benim moralimi bozdu hemen müşteri hizmetlerini aradım.

Çok ilgili ve nazik bir bayan bizzat süreci takip etti, ürünü kullanın çalışıyor mu bakın hoşunuza gider belki dedi. Ben kurulum yaparsam değişim yapmazlar diye çekinirken ertesi gün aradı aynı bayan değişiminiz onaylandı diye. Yeni ürün nasıl gelir bilmiyorum ama Amazon.tr müşteri hizmetleri ve değişim konusunda çok başarılı. Hepsiburada'dan 4-5 tane elektronik cihaz almış biri olarak bir daha uğramam onlara tablet konusunda yaşadığım tecrübeden dolayı.

Kendisi satıcı olduğu halde ekrandaki beyaz noktadan dolayı iade istedim, servis raporu alıp öyle yollayın diye uğraştırdı bayağı.

Ben 4 Nisan'da flash bellek kapağı kırık/sallanıyor olduğu için değişim siparişi başlattım, kargo takip numarasında aracı olarak kargoİst kullanan Aramex ismindeki kargo firması ayın 13'ünde teslim ettiği gözüküyor. Hala sipariş gönderim için hazırlanıyor. Acaba 1-18 Nisan bahar indirimleri bittikten sonra mı iadeleri kabul ediyorlar? Çünkü müşterilerin iade edip başka bir bahar indiriminden faydalanma ihtimalini düşünüp bunun olmasını istemiyor olabilirler (?)
1650289784954.png

@Day Time In Backyard yenisinin siparişini geçip diğerinin para iadesini bekleyebilirsin? Sipariş limiti koyup "indirimden iki kere alamazsın" diyorlarsa o başka.
Amacım değişim çünkü indirimden almıştım zamlanmadan önce. Dediğini yaparsam zamlı fiyattan almam lazım.

Son düzenleme:
Ben 4 Nisan'da flash bellek kapağı kırık/sallanıyor olduğu için değişim siparişi başlattım, kargo takip numarasında aracı olarak kargoİst kullanan Aramex ismindeki kargo firması ayın 13'ünde teslim ettiği gözüküyor. Hala sipariş gönderim için hazırlanıyor. Acaba 1-18 Nisan bahar indirimleri bittikten sonra mı iadeleri kabul ediyorlar? Çünkü müşterilerin iade edip başka bir bahar indiriminden faydalanma ihtimalini düşünüp bunun olmasını istemiyor olabilirler (?) Eki Görüntüle 1363772

Amacım değişim çünkü indirimden almıştım zamlanmadan önce. Dediğini yaparsam zamlı fiyattan almam lazım.
Hocam Amazon'un sitesinde mağduriyet oluşmaması için eski fiyattan yollanacagi yazıyordu.. her türlü müşteri odaklı Amazon bunu anladım hatta bana indirim yapalım o şekilde kullanın diye teklif bile yaptılar 😁

Tahmin ettiğim gibi 1-18 Nisan Bahar İndirimleri bittikten sonra bugün yani 19 Nisan'da 14.00'da değişim talep ettiğim ürünün sıfırı elime ulaştı. Zaten iade edip başka bir indirimli ürün alma amacım yoktu ama eğer öyle olsaydı buna izin vermiyorlar bence.
Ya da yeni siparişlere öncelik verdikleri için değişim siparişlerini göndermeden önce yoğunluktan dolayı indirimin bitmesini beklemiş olabilirler.

1 günde iade ürünüm Amazon'un deposuna gitti, birgün sonra yeni ürün yola çıktı.. Amazon bu konuda çağ atlamış.. Google'dan arama yapıp bu başlığı okuyan olursa, Amazon hakkında fikir sahibi olmasına yardımcı olur

1 günde iade ürünüm Amazon'un deposuna gitti, birgün sonra yeni ürün yola çıktı.. Amazon bu konuda çağ atlamış.. Google'dan arama yapıp bu başlığı okuyan olursa, Amazon hakkında fikir sahibi olmasına yardımcı olur
Kapıya kurye gelmesi için Aramex'i seçmiştim onlar da aracı olarak Kargoist'i gönderdiler. Çok uzun sürdü iade işlemi. Bir daha Aramex'i seçmem.

Geri
Yukarı