Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu oldu

Ayrıca bir karşılaşmanın heyecanlılığı, seyir zevki sadece gollerle ölçülmez.
Bu dediğiniz örnek verdiğiniz maçlarla çelişiyor. GS o maçlarda daha üstünde çekişmeli bir mücadele yoktu.
BJK TS maçları kıran kırana geçiyor, goller de tuzu biberi oluyor.

Fazla geriye gitmenize gerek yok. 1 sezon öncesine gidip Galatasaray'ın içeride dışarıda 3-0 maçlarını izleyebilirsiniz. Aynı şekilde Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin 20 senelik serisini bozduğu deplasmandaki 3-1 maçını da izleyebilirsiniz. Bunlar sadece yakın tarihlerdeki maçlar.
Sizin dediğiniz şey "Bursaspor-Am*dspor karşılaşması Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasından daha iyi"ye çıkıyor.

Boşuna bu konuyu tartışıp konu dışına çıkmak, konuyu bu mesajlarla doldurmak istemiyorum çünkü bence tartışılacak bir konu bile değil bu.

Ayrıca bir karşılaşmanın heyecanlılığı, seyir zevki sadece gollerle ölçülmez. Öyle olsaydı mahalle maçları El Clasico'dan daha iyi olurdu. 😃
Açıkçası Beşiktaş'lı olarak maalesef Galatasaray Fenerbahçe maçlarının daha önde ve ses getiren maçlar olduğunu kabul ediyorum. Ama iki camia için de bu maçlar taraftarların gözünde oyuncu,yönetim ve teknik ekibin kredisini bitireceği için iki takım da biraz çekingen oynuyorlar.

Bu dediğiniz örnek verdiğiniz maçlarla çelişiyor. GS o maçlarda daha üstünde çekişmeli bir mücadele yoktu.
BJK TS maçları kıran kırana geçiyor, goller de tuzu biberi oluyor.
Dediğimi anlamıyorsun dostum. "iyi maç" dediğimiz şey sadece maçın kendisi değildir. O maçı "iyi maç" yapan şey maçtan çok taraftarlardır. Maç sonunda yapılan kutlamalardır, kareografilerdir, tezahüratlardır, ülke gündemindeki etkisidir.
Sen en son hangi sıradan bir BJK-TS karşılaşmasında deliler gibi tezahüratlar yapıldığını, maçta 90 dakika susulmadığını, efsanevi kareografiler yapıldığını, maçtan sonra insanların sokaklara döküldüğünü, ülke gündeminin maçın etkisinden günlerce çıkamadığını gördün? 2 taraftar grubu da birbirine karşı o kadar olaysız ki maçta FB-TS maçından Osayi Samuel tezahüratı yapıldı Trabzon'a karşı.

Dediğimi anlamıyorsun dostum. "iyi maç" dediğimiz şey sadece maçın kendisi değildir. O maçı "iyi maç" yapan şey maçtan çok taraftarlardır. Maç sonunda yapılan kutlamalardır, kareografilerdir, tezahüratlardır, ülke gündemindeki etkisidir.
Senin dediğin iyi maç olmuyor, maçın etkisi ve önemi oluyor.
İyi maç dediğin şey sahadaki olaylarla olur saha dışı etkenlerle değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı