Amazon Türkiye İthalat Ücreti Depozitosu Nedir?

184424

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bu ürünü almayı düşünüyorum. Amazon'un Türkiye sitesinden alabiliyoruz. Önceden Türkiye sitesinde yoktu. Asıl sormak istediğim başka. İthalat ücreti depozitosu denen bir şey var. O da bu fiyata dahilmiş. Aynı zamanda da "+Kargo ücreti" adı altında bir ücret daha gösteriyor. Diyelim ki ben bunu aldım. Ödemem gereken miktar 146, 90 TL mi yoksa daha fazla mı?
Ürünün incelemesi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürünü alma sebebim elimdeki kılıfın ömrünü tamamlaması. Ayrıca bunda öne de koruma takılabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
146 TL. Depozito yazan yerin üstüne ikonu getirdiğinizde açıklaması yazıyor. Tahmini ibaresi dikkatimi çekti.

İthalat ücreti depozitosu, satın alım işleminiz gerçekleştiğinde tahsil edilir ve gerekli vergiler ve gümrük masraflarının ödenmesi için kullanılır.Daha fazla bilgi alınYukarıda gösterilen ithalat ücreti depozitosu, seçtiğiniz kargo seçeneği ve alışverişi tamamlama adımı sırasında sepetinizde bulunan ürünlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Bu yazıyı bulabildim.

Anladığım kadarıyla ürüne 146.90 TL veriyorum. Peki kargo ücreti nasıl oluyor? Eğer kargo için o kenardaki parayı ödeyeceksem farklı bir kılıf alacağım.

₺79,07 Kargo ücreti
Bu parayı ödeyeceksiniz.
Böyle yazıyor.
O ücreti ödemeniz gerekecek gibi. Almanya'dan geleceği için normal görünse de o kargo parası biraz fazla.
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Saydam kılıf alacağım. O kargo parası olmasaydı alabilirdim açıkçası. Gerçi satanın suçu yok. Her şey pahalı artık. Satan BlackBerry'nin kendisiymiş bu arada. 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı