Amazon Türkiye'ye gelecek mi?

Sayin Recep Bey.
Amazon.de musteri hizmetlerindeki bir kisi bana, ulkemizdeki bir kisim hayasiz dolandiricilar yuzunden gelis tarihinin 2019 gibi gozuktugunu soyledi.

Not; Hayasiz dememdeki sebep ise amazon.de'den bilgisayar parcalari alip "bozuk" deyip yerine yenisi gelince de ticaretini yaptiklari icinmis.

Zira amazon.de'den urunleri sepete ekledigimde onemli bilgisayar parcalari (anakart gibi) son odeme ekranina geldiginde "Turkiye'ye gonderimi yoktur." yazmakta.

Kisacasi;
Amazon'un ulkemize gelip faaliyete baslama tarihinin 2019 gibi dusunuluyormus.

Adamlar resmen ülkeye gelmek sıkıntı demiş. Müşteri memnuniyetleri yüzünden çok kişi bizimle oynayıp şirketi batırabilir demek istemiş sanki. Ne desem bilemedim şaka gibi

Bence Amazon.de'nin değil de Amazon.com'un dedikleri dikkate alınmalı. Asıl merkez .com olan değil mi? Alan adı nasıl olacak acaba? Amazon.de.tr mi yoksa Amazon.tr mi direkt?

Bence Amazon.de'nin değil de Amazon.com'un dedikleri dikkate alınmalı. Asıl merkez .com olan değil mi? Alan adı nasıl olacak acaba? Amazon.de.tr mi yoksa Amazon.tr mi direkt?
com.tr olur diye düşünüyorum ayrıca örneğin .com ve .de tamamen ayrı çalışıyorlar prensipleri aynı olsa da birbirleri ile alakaları yok ama yinede sonuçta haber olarak yayılıyordur geç gelme durumu vs.

Ben buraya özel bir site açacaklarını düşünmüyorum. Dolar ve Euro'nun artışından dolayı her şeyin fiyatı kat kat arttı, tüm bunlara rağmen maaşlar aynı yerinde. Hâl böyle olunca insanların alım gücü azaldı. Açılsa bile kısa sürede kapacak gibi bir görüş içindeyim. Örnek verecek olursak yeni çıkan iPhone'ların 10 bin lira civarı olacağı söyleniyor. 10 bin liraya telefon alabilecek insan sayısı çok az olur diye düşünüyorum. Daha başka örneklerde vardır elbette fakat şuan aklıma gelen bir örnek buydu.

Bir teknoloji sitesinden haber okudum. 19 Eylül 2018 yani bugün :) Amazon açılacakmış. Umarım kaliteli bir hizmet alabiliriz. Diğer e ticaret sitelerinden daha iyi olur diye düşünüyorum, en azından öyle ümit ediyorum.

Ben buraya özel bir site açacaklarını düşünmüyorum. Dolar ve Euro'nun artışından dolayı her şeyin fiyatı kat kat arttı, tüm bunlara rağmen maaşlar aynı yerinde. Hâl böyle olunca insanların alım gücü azaldı. Açılsa bile kısa sürede kapacak gibi bir görüş içindeyim. Örnek verecek olursak yeni çıkan iPhone'ların 10 bin lira civarı olacağı söyleniyor. 10 bin liraya telefon alabilecek insan sayısı çok az olur diye düşünüyorum. Daha başka örneklerde vardır elbette fakat şuan aklıma gelen bir örnek buydu.
Açıldı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı