Amazon Türkiye'ye Kargo Gönderme Hatası

gakkosh

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Amazon'dan RGB klavyelere bakıyordum. Yakın zamanda almayı planlıyorum. Amazon arama kısmına yazdım ve "Ship to Turkey" butonuna bastım.
Azio RGB Backlit Mechanical Gaming Keyboard (MGK1-RGB) adlı ürün çok hoşuma gitti videolarını vs izledim. Sepete ekleyip kargo vs fiyatlarına bakmak için "Estimate your shipping and tax" kısmına bastığımda "Some of the items in your order cannot be shipped to the selected address. Please select a new address to see your estimated order total." şeklinde bir hata aldım. Yani sepete eklediğim ürün ship to Turkey butonuna bastığım halde bu adrese gönderilemediğini söyledi. Ben de internette bu hatayı yaşamış birini gördüm. O ise "Ben de 30 dolarlık bir ürün sipariş ettim bu hatayı almama rağmen. Sorunsuz şekilde geldi. Destek ve canlı yayında da bazıları gelir bazıları gelmez dediler." yazmıştı. Acaba bu amazon hatası mıdır? Çünkü Ship to Turkey butonuna bastım ve bu hatayı aldım. Konu hakkına bir şeyler bilenler ve daha önce alışveriş yapmış olanlar yardım ederse sevinirim :)

Burada da anlatmak istediğim olayın görüntüleri.
1.png

Burada gördüğünüz gibi "Ship to Turkey" butonuna bastım ve "Eligible for shipping to Turkey" yazısı da burada gözüküyor zaten.

2.png

Fakat bu kısımda ise "... seçtiğiniz ürünler bu adrese gönderilemiyor, farklı adres seçin." hatası veriyor. Yanlış hatırlamıyorsam bu forumda bir arkadaş şey demişti. Bazıları geliyor bazıları gelmiyormuş denmiş supporttan kendilerine. Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar :)

Amazon destek birimi ile görüşün. Bazı ürünler Ship to Turkey seçili olsa dahili gönderilmeyebiliyor. Genelde stokları elinde bulunduran firma ile alakalı bir durum.

Peki amazon ile nasıl iletişime geçebilirim? Canlı destek hattı bulamadım. Sadece mail aracılığıyla mı iletişime geçebiliyoruz?
/////
Biraz önce bir daha baktım ve sadece prime üyeliklere satılıyormuş. Bu nasıl bir saçmalık? Ayrıca 30 gün denedikten sonra kayıtlı olan karttan 80 dolarlık bir çekim yapıyor. Ben şunu düşündüm :D Acaba ininal kartımı kaydetsem ve ondan alışveriş yapsam, bakiyeyi sıfırlasam acaba bir daha ki ay çekmeyeceği için hem alışverişi tamamlarım hem de prime hesabı kullanırım. Zaten sonrasında ininal kartımı değiştiririm sıkıntı olmaz :D

Son düzenleme:
Öyle bir saçmalık varsa 1 ay falan alalım ya olmaz böyle. Hem 3 günde geliyor kargolar prime ayrıcalığı kargo ücretinde yardım da isteriz. Ama kesin mi bu baktığın bilgi acaba?

Öyle bir saçmalık varsa 1 ay falan alalım ya olmaz böyle. Hem 3 günde geliyor kargolar prime ayrıcalığı kargo ücretinde yardım da isteriz. Ama kesin mi bu baktığın bilgi acaba?
Hocam bu prime ile alınan ürünler hepsinde değil galiba bazı ürünlerde. Ayrıca prime üyelik öyle ucuz bir şey değil ki :D 80 dolarcık. Acaba diyorum benim dediğimi yapsam da en azından 30 dolar felan kar etsem :D

3.jpg

Şöyle resmi de bırakayım.

Bu prime olayı ile ilgili benim başıma kötü bir olay geldi prime nasıl bir şey diye araştırdım. Yarın kartımdan 300 tl civarı bir çekim yapmış amazon membership gibi bir şeydi herhalde bir baktım amazon prime üyesiyim. Ama hemen iptal edip paramı aldım.

Bu prime olayı ile ilgili benim başıma kötü bir olay geldi prime nasıl bir şey diye araştırdım. Yarın kartımdan 300 tl civarı bir çekim yapmış amazon membership gibi bir şeydi herhalde bir baktım amazon prime üyesiyim. Ama hemen iptal edip paramı aldım.

Geçmiş olsun hocam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı