Amazon UK alışverişinde karttan fazla para çekildi

Hartwelll

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Bugün saat 20:00 civarı Amazon UK adresinden, Türkiye'de arayıp da bulamadığım Skechers marka bir ayakkabı aldım. Gümrük vergisi de dahil toplam 1551 TL ücret ödedim. Kuveyt Türk vadesiz banka hesabımda 2423 TL bakiye vardı ve satın alımı tamamladıktan 5 dakika sonra hesabımı kontrol ettiğimde hesabımda sadece 454 TL kaldığını gördüm. Vadesiz hesaba bağlı banka kartıma baktığımda son işlemlerde 1551 TL'lik Amazon alışverişim gözüküyor ancak direkt olarak hesaplarımdan vadesiz hesabıma giriş yaptığımda bakiyenin 2423 olduğunu, kullanılabilir bakiyenin 454 TL olduğunu görüyorum. Yani fazladan bir 400 küsur fazla gitmiş banka hesabımdan.
Vadesiz banka hesabımdaki son hareketlere baktığımda herhangi bir işlem de göremiyorum.

1654626056782.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon.uknin müşteri hizmetleri vardır mutlaka yaz oraya onlar çözebilir durumu, belki de provizyondadır fazla para belki de Amazon bazen garantiye alıyor kendini gümrük vs işleri pahalı tutar diye teslim aldıktan sonra farkı isteyebilirsin muhtemelen.
Fazla para alsaydı sipariş özetinde yazmaz mıydı toplam çekilen para? 2000 TL çekilmiş neredeyse ancak Amazon sipariş özetinde ve Vadesiz hesaba bağlı Banka kartı hareketlerinde 1551 Tl çekilmiş olarak görünüyor.

Selamlar , Amazon.uk 'den aldıysanız soyle bir olay oluyor , TRY olan para biriminiz Sterline çeviriliyor bu çevirimden dolayıda bankanız'ın artık o bankanın doviz kuru ne ise o rakamdan sterline geçiyor paranız ve bu makastan dolayı bu durumu yaşıyorsunuz.. malesef A.... ile baslayan bir banka 15 bin tl aldıgım ürünü 17500 olarak hesabıma yansıttı.. araman sikayet olusturman hic fayda etmiyor.

Genelde %20 kadar fark koruması konur, döviz artışı ve zamlardan sonra ucuza satış olmasın diye. Her site genelde böyledir.

Rica ediyorum yurt dısı sitelerden alısveriş yapmamıs bilgi sahibi olmayan insanlar yorum yapmasın. bilmiyosun kafandan uydurma hocam bırakın bilenler deneyimleyenler yorum yapsın...

Vadesiz banka hesabımdan yapmıs olduğum harcamaya neden döviz farkı eklesin ki banka onu anlamadım? Kredi kartından alışveriş yapmadım. Banka hesabıma baglı olan karttan alışveriş yaptım.
Selamlar , Amazon.uk 'den aldıysanız soyle bir olay oluyor , TRY olan para biriminiz Sterline çeviriliyor bu çevirimden dolayıda bankanız'ın artık o bankanın doviz kuru ne ise o rakamdan sterline geçiyor paranız ve bu makastan dolayı bu durumu yaşıyorsunuz.. malesef A.... ile baslayan bir banka 15 bin tl aldıgım ürünü 17500 olarak hesabıma yansıttı.. araman sikayet olusturman hic fayda etmiyor.

1654627451366.png

1654627455004.png

4 ay önce 988 TL'ye aldığım switch'ler.
Normalde 905 TL'ye alacakken döviz kuru koruması daha fazla para alıyor. Aradaki farkı siparişim gelince kartıma iade olarak istedim. Siparişim 3 hafta gibi bir sürede geldi.

Geri
Yukarı