Amazon UK alışverişinde karttan fazla para çekildi

Hartwelll

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Bugün saat 20:00 civarı Amazon UK adresinden, Türkiye'de arayıp da bulamadığım Skechers marka bir ayakkabı aldım. Gümrük vergisi de dahil toplam 1551 TL ücret ödedim. Kuveyt Türk vadesiz banka hesabımda 2423 TL bakiye vardı ve satın alımı tamamladıktan 5 dakika sonra hesabımı kontrol ettiğimde hesabımda sadece 454 TL kaldığını gördüm. Vadesiz hesaba bağlı banka kartıma baktığımda son işlemlerde 1551 TL'lik Amazon alışverişim gözüküyor ancak direkt olarak hesaplarımdan vadesiz hesabıma giriş yaptığımda bakiyenin 2423 olduğunu, kullanılabilir bakiyenin 454 TL olduğunu görüyorum. Yani fazladan bir 400 küsur fazla gitmiş banka hesabımdan.
Vadesiz banka hesabımdaki son hareketlere baktığımda herhangi bir işlem de göremiyorum.

1654626056782.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bankada ki paranız TRY miydi ? TRY ise bitti, TRY to Sterlin olacak işte
Müşteri hizmetlerini aradım, Yurtdışı işlem olduğu için kur koruma amaçlı 2000 TL bloke konulmuş hesabıma. Yurtdışı işlem olduğundan henüz Amazona ücret geçmemiş bu yüzden vadesiz hesabımda işlem geçmişi gözükmemiş. Ödediğim ücret amazona geçtiğinde ve geçtiğindeki kur farkı satın aldığım ücretten düşük veya yüksekse ona göre aradaki ücret farkı hesabıma geri gönderiliyormuş.

Ancak siz öyle bir konuştunuz ki 500 TL param uçtu gitti sandım. İnsanları neden yanlış bilgilendiriyorsunuz?

Müşteri hizmetlerini aradım, Yurtdışı işlem olduğu için kur koruma amaçlı 2000 TL bloke konulmuş hesabıma. Yurtdışı işlem olduğundan henüz Amazona ücret geçmemiş bu yüzden vadesiz hesabımda işlem geçmişi gözükmemiş. Ödediğim ücret amazona geçtiğinde ve geçtiğindeki kur farkı satın aldığım ücretten düşük veya yüksekse ona göre aradaki ücret farkı hesabıma geri gönderiliyormuş.

Ancak siz öyle bir konuştunuz ki 500 TL param uçtu gitti sandım. İnsanları neden yanlış bilgilendiriyorsunuz?
Yazdıklarımı tekrar okurmusunuz , ve sizden ricam paranız amazona geçtiğinde cevap yazmanız + / - nedir o zaman tartısalım. Sevgiler.

Yazdıklarımı tekrar okurmusunuz , ve sizden ricam paranız amazona geçtiğinde cevap yazmanız + / - nedir o zaman tartısalım. Sevgiler.
Amazona param bugün geçti ve kur koruma amaçlı 500 TL fazla kesilen param iade edildi. + / - nedir onu öğrenmiş olduk bence :)

Yeni konular

Geri
Yukarı