Amazon UK siparişten haber yok

awoniwolina

Hectopat
Daha fazla  
İyi sosyaller arkadaşlar. 6 Mart'ta Amazon üzerinden daha önceden de satın almış olduğum bir klavye siparişi vermiştim. Sipariş "Birleşik Krallık" menşeli anladığım kadarıyla.

Siparişin tahmini varış süresi 4 Nisan olarak görünüyordu bunda sıkıntı yoktu fakat siparişi vereli neredeyse 15 gün oldu ama sipariş takibine baktığımda hala "sipariş verildi" olarak görünüyor. Bu sipariş takibi yurt içine giriş yaptığında takip etmemiz için falan mı? Çünkü AliExpress üzerinden bile bir sipariş vermiş olsam 2 haftada geliyor ama burada daha kargoya bile verilmedi olarak görünüyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    7,6 KB · Görüntüleme: 28
İyi sosyaller arkadaşlar. 6 Mart'ta Amazon üzerinden daha önceden de satın almış olduğum bir klavye siparişi vermiştim. Sipariş "Birleşik Krallık" menşeli anladığım kadarıyla.

Siparişin tahmini varış süresi 4 Nisan olarak görünüyordu bunda sıkıntı yoktu fakat siparişi vereli neredeyse 15 gün oldu ama sipariş takibine baktığımda hala "sipariş verildi" olarak görünüyor. Bu sipariş takibi yurt içine giriş yaptığında takip etmemiz için falan mı? Çünkü AliExpress üzerinden bile bir sipariş vermiş olsam 2 haftada geliyor ama burada daha kargoya bile verilmedi olarak görünüyor.
Amazon desteğe ulaştınız mı?

Görünüşe göre siparişiniz hala işleniyor. Kargoya verilmemiş henüz. Sistemde ki sipariş takibi her adımı gösteriyor. Yani yurt içinde ve yurt dışında da hangi merkeze vardığını, gümrük işlemleri gibi vs. diğer bütün bilgileri adım adım sisteme işliyor. Bir anormallik söz konusu değil gibi şuanlık. Fakat bunca zamandır kesinlikle kargoya verilmesi gerekiyordu. Bende 14 Mart’ta Amazon.uk’tan ürün aldım tahmini teslim 28 Mart’tı, bana 20 Mart’ta geldi. Amazon destek ile görüşüp durum bilgisi alın. Eğer aldığınız ürünün göndericisi Amazon’un kendisi ise 16 gün geçmiş sipariş üstünden bu zamana kadar kesinlikle kargoya verilmesi gerekiyordu. Ki bence Amazon.uk diğer ülkelere göre Türkiye’ye çok daha hızlı gönderi yapıyor.

Amazon desteğe ulaştınız mı?
Evet konuştum. Klişe bir cevap.

Görünüşe göre siparişiniz hala işleniyor. Kargoya verilmemiş henüz. Sistemde ki sipariş takibi her adımı gösteriyor. Yani yurt içinde ve yurt dışında da hangi merkeze vardığını, gümrük işlemleri gibi vs. diğer bütün bilgileri adım adım sisteme işliyor. Bir anormallik söz konusu değil gibi şuanlık. Fakat bunca zamandır kesinlikle kargoya verilmesi gerekiyordu. Bende 14 Mart’ta Amazon.uk’tan ürün aldım tahmini teslim 28 Mart’tı, bana 20 Mart’ta geldi. Amazon destek ile görüşüp durum bilgisi alın. Eğer aldığınız ürünün göndericisi Amazon’un kendisi ise 16 gün geçmiş sipariş üstünden, bu zamana kadar kesinlikle kargoya verilmesi gerekiyordu. Ki bence Amazon.uk diğer ülkelere göre Türkiye’ye çok daha hızlı gönderi yapıyor.
Depoda hazırlanmış fakat yoğunluk nedeniyle gönderim başlamamış dendi.

Ben de sizin gibi, geçen sene de aynı klavyeden aldığımda 2 haftada elime ulaşmıştı. Bu durumu anlayamadım.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı