Amazon. US gümrük vergisi gözükmüyor

Exclusive1

Hectopat
Amazon. US sitesinden sipariş verdim ancak kartımdan para çekilmedi ve 422 dolarlık üründe vergi gözükmüyor. Bu normal mi?

amazn.png

Amazon. US sitesinden sipariş verdim ancak kartımdan para çekilmedi ve 422 dolarlık üründe vergi gözükmüyor. Bu normal mi?

Eki Görüntüle 611446
Eğer ürünün satıcısı Amazon değilse gümrük vergisini ülkeye girdikten sonra ödüyorsunuz. Satıcı amazon ise zaten fiyata dahil ediliyor.

Aldığınız ürünün linkini atar mısınız ? Belki satıcısı "Amazon" değildir.
satıcısı amazon değil zaten bu durumda ne yapmam gerekiyor ?
Eğer ürünün satıcısı Amazon değilse gümrük vergisini ülkeye girdikten sonra ödüyorsunuz. Satıcı amazon ise zaten fiyata dahil ediliyor.
nasıl ödemem gerekiyor ki satıcısı amazon değil

Gümrük vergisi Ülkeye girdikten sonra PTT ile sizlere teslim edilirken ödeniyor. Elden ödüyorsunuz.

Ben hiç elden ödemedim. UPS kargo hesaplarına havale yapmamı istiyordu havaleyi yapınca gümrükten çekiyorlardı. Belki kargodan kargoya değişiyordur.

Karttan para çekilme konusu ilk siparişinse bazen vakit alabiliyor. Kredi kartına 1-2 gün, banka kartına 4-5 güne kadar bekletebiliyorlar bazen bankadan teyit amaçlı.

Amazonla görüştüm ve ödediğim tutar dışında başka bir ödeme alınmayacağını söylediler. Sipariş verirken fiyatlandırma ne gözüküyorsa ödeme yapılması gereken tutar o kadarmış, ekstra bir ödemeye gerek yokmuş.

Amazonla görüştüm ve ödediğim tutar dışında başka bir ödeme alınmayacağını söylediler. Sipariş verirken fiyatlandırma ne gözüküyorsa ödeme yapılması gereken tutar o kadarmış, ekstra bir ödemeye gerek yokmuş.
Bildiğim kadarıyla bu sadece Satıcısı Amazon ise geçerli. Olası bir ekstra masrafta Amazon kendisi ödüyor cebinden ve vergi sistemini güncelleyerek bir sonraki alışverişte o vergiyi de dahil ediyor. Başka satıcıdan ürün aldigimda vergisini ekstra PTT'den odemistim ben. Sonuçta ülkeye sokmak için o fiyatı veriyorsunuz ve ülke size ürünü vermek için o vergiyi istiyor.

Bildiğim kadarıyla bu sadece Satıcısı Amazon ise geçerli. Olası bir ekstra masrafta Amazon kendisi ödüyor cebinden ve vergi sistemini güncelleyerek bir sonraki alışverişte o vergiyi de dahil ediyor. Başka satıcıdan ürün aldigimda vergisini ekstra PTT'den odemistim ben. Sonuçta ülkeye sokmak için o fiyatı veriyorsunuz ve ülke size ürünü vermek için o vergiyi istiyor.
Senin alışveriş yaptığın zamandan bu yana değişiklikler yapılmış olabilir çünkü desteğe satıcının amazon olmadığını belirtmeme rağmen ekstra bir bedel ödemeye gerek kalmadığını söyledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı