Amazon, Vatan'a göre ucuz mu ?

Arkadaşlar Sinerji her şehire getiriyormu ? Ordan toplayabilir miyim ? Fiyatlar daha ucuz bir sorun çıkıyormu ve kargo ücreti ne kadar olur ?

@Evet, her şehire getiriyor. Kargo tutarı ise aldığınız parça sayısına göre değişiklik gösteriyor.

Arkadaşlar Sinerji her şehire getiriyormu ? Ordan toplayabilir miyim ? Fiyatlar daha ucuz bir sorun çıkıyormu ve kargo ücreti ne kadar olur ?
Sinerji, Türkiye'nin neresinde olursan ol getirecektir. Rahatlıkla oradan toplayabilirsiniz ama kargo ücreti ne kadar o konu hakkında bi bilgim yok.

Kasa büyük ürün olduğu için yurtdışından almak mantıklı değil. Hatta Türkiye'de bile olsan elden alman daha iyi kargosu pahalı. Anakart zaten pek yollamıyorlar Türkiye'ye. Ekran kartı, ram alabilirsin. Evga ve Corsair markalarının ulusal garantisi olduğunu söylüyorlar. Amazondan alırsan vergilerini falanda ödüyor 300 lira gibi ucuza geliyor ekran kartları.

Kasa büyük ürün olduğu için yurtdışından almak mantıklı değil. Hatta Türkiye'de bile olsan elden alman daha iyi kargosu pahalı. Anakart zaten pek yollamıyorlar Türkiye'ye. Ekran kartı, ram alabilirsin. Evga ve Corsair markalarının ulusal garantisi olduğunu söylüyorlar. Amazondan alırsan vergilerini falanda ödüyor 300 lira gibi ucuza geliyor ekran kartları.
NZXT S340 almayacaksan Türkiye'den alınmalı tabi ki. Ama benim gibi NZXT S340'a çok ayrı bir sempatin varsa alırsın. Kargo dahil 130 dolar civarında.

Son düzenleme:
Bu bahsettiğin olay lüks tüketime giriyor zaten. Tutku bu gidip kendin bile alıp getirirsin o derece. :D
Aslında Türkiye'de alabileceğim modeller var. Corsair 450D gibi. Ben kimsede olmayan, görülmemiş bir şey istiyorum. Herkes Z11 Neo Plus falan kullanıyor. Aşağı yukarı S340 ile aynı fiyatta. Ama benim hoşuma gitmiyor. Çok kaba geliyor. Sade ve şık olmalı kasa bana göre. S340'ın kargosu olmasa çok daha uygun. Gidip alasım bile var. Çok haklısın ☺

@yokoshi463 artık gümrüğe takılma diye bir olay kalmadı amazonda. Yukarıda da bahsedildiği gibi "import fees deposit" veya onun gibi bir şey vardı sağ tarafta çıkıyor orda gümrüğe takılırsa ödenmek üzere senden depozito kesiyor. Bir arkadaşıma Zotac Gtx 980 amp extreme aldık hiç bir sorun yaşamadan teslim aldık. Çok çok nadir olsa da bazı gönderiler özellikle hediye paketi şeklinde olanlar (amazondan gelenler için konuşuyorum) üzerinde fatura bedeli açık olarak gösterilmediği için vergi kesmeden geçtiğini duymuştum. Böyle bir durumda amazon iade ediyormuş kestiği depozitoyu. Ben karşılaşmadım ama okumuştum internette böyle bir yazı. Ama kötü yanlarından birini hemen söylemek istiyorum. Amazonda Türk Lirası'nın Dolar kuruna göre hesabı çok fazla. Yani mesela Türkiye'de dolar 3,00TL iken kontrol etmiştim, sitedeki dolar kuru 3,18TL idi sanırım. Bu sefer fiyat yükseliyor. Ama kredi kartınız yurt dışı alış-verişe açıksa ve dolar üzerinden alış-verişe izin veriyorsa dolar üzerinden satın almayı deneyin bankanın iş saatleri üzerindeki kurdan çevrilip kartınıza yansıtılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinerjiden internetten sistem topladığımda neden fiyatı azaltışmış gösteriliyor ? Örnek Evga GTX970 1324 tl yerine 1177 tl

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı