Amazon vb. firmalar iade edilmiş ürünleri ne yapıyor?

Keşke böyle bir uygulama bizde de olsaydı. Ancak zarara girecekleri için yapmazlar. Başkasının keyfi iade değil, ayıplı ürün olarak iade ettiği ürünleri bile sıfırmış gibi satıyorlar bizde.

Olsaydı güzel olurdu fakat bizim vergiler ile imkansız gibi. Bence sterilize edilmiş, eksiksiz kutulanmış bantları yapıştırılmış malın sıfırdan farkı yok, (hatalı üretilen) birinin iade ettiği ürünleri fabrikalar çöpe atmıyor, elektronik sistemini vs. değiştirip yenileyip satıyor ve ya garantiden ürün değiştirmek isteyene veriyor.

Bunu ben de düşündüm ama eğer öyle ise neden stok miktarı artmıyor? Bir de Amazon'un iade edilen ürünleri imha ettiği ile ilgili bir video görmüştüm, eğer böyle ise 10000TL'lik bilgisayarı imha mı ediyorlar?

Sanmam hocam neden imha etsinler. Anca tek kullanımlık iade edilebilir bir üründe imha olabilir fakat elektronikte asla ihtimal dahi vermiyorum. Stok kısmı satıcı ile alakalı sadece Amazon kaynaklı değil hocam sonuçta ne kadar fazla iade olabilir ki. Kapanma süreci üretim az olduğundan stoklar azaldı ama illa artacaktır bir noktada hammadde işgücü olduktan sonra her şey olur.

Geri
Yukarı