Amazon ve MNG kargo mağduriyeti

Mehsa

Decapat
Geçen hafta salı günü Amazon'dan Ethernet kablo uzatma aparatı aldım ürün hâlâ elime geçmedi. Kargo yanlış yere gidiyor bunu Amazon desteğe 4 kere ilettim ama çözüme ulaşabilmiş değilim. Hemen form oluşturuyorum deyip geçiriyorlar ilk seferde yazdığımda gerçekten formu iletmişlerdi ve SMS gelmişti şimdi SMS de gelmiyor ve para iadesi de alamıyorum. Sizce ne yapmam lazım? Amazon'dan alayım sorun çıkmaz dedim bir şey değişmedi daha kime ulaşmam lazım 1 haftayı geçti bu durum.(MNG Kargo 2 kere kargoyu yanlış yere bıraktı)

Geçen hafta salı günü Amazon'dan Ethernet kablo uzatma aparatı aldım ürün hâlâ elime geçmedi. Kargo yanlış yere gidiyor bunu Amazon desteğe 4 kere ilettim ama çözüme ulaşabilmiş değilim. Hemen form oluşturuyorum deyip geçiriyorlar ilk seferde yazdığımda gerçekten formu iletmişlerdi ve SMS gelmişti şimdi SMS de gelmiyor ve para iadesi de alamıyorum. Sizce ne yapmam lazım? Amazon'dan alayım sorun çıkmaz dedim bir şey değişmedi daha kime ulaşmam lazım 1 haftayı geçti bu durum.(MNG Kargo 2 kere kargoyu yanlış yere bıraktı)
Katılıyorum,Amazon’dan aldığım çoğu kargo çok geç geliyor bozdular biraz bence.

MNG kargo sizin paketinizi yanlış adrese mi teslim ediyor? E öyleyse bunu MNG kargo ile görüşüp çözmeye çalışsanız daha iyi olur. Amazon.com.tr zaten üstüne düşeni yapmış tekrar tekrar göndermiş. Sorun kargo firmasında görünüyor maalesef.

MNG Kargo sizin paketinizi yanlış adrese mi teslim ediyor? E öyleyse bunu MNG Kargo ile görüşüp çözmeye çalışsanız daha iyi olur. Amazon.com.tr zaten üstüne düşeni yapmış tekrar tekrar göndermiş. Sorun kargo firmasında görünüyor maalesef.

Zaten görüştüm ve kargocunun bana yazdığı mesaj "olduğunuz konuma gidilmiyor Ziraat Bankası'nın yanındaki bakkala bıraktım oradan alabilirsiniz" neredeki olduğunu da söylemiyor ve benim iznim olmadan nasıl başka yere bırakıyor?

MNG-Sürat-YİK vb. kargolar bölgeden bölgeye değişmekle birlikte genel olarak kötüler. HepsiJET fena değil. Amazon'dan aldığım ürünlerde Prime kargo varsa genelde bana KolayGelsin ile geliyor ve işin üstadı olduklarını söyleyebilirim. Kargoya çıkınca 1 SMS, 1 saat kala 1 SMS, 5 dakika kala 1 SMS atıyorlar ve canlı takip özelliği var ve iyi çalışıyor.

Dün akşam Amazon'dan SSD aldım, şuan SSD elimde. Ben hiç sorun yaşamadım valla ama prime üyeliğim var onun etkisi var büyük ihtimal, aldığım üründe de prime fırsatı falan yazıyordu. Kargolarım genelde iş yerime geliyor benim, MNG ve sürat dışında kimse ile sıkıntı yaşamıyorum. Tercihim her zaman yurtiçi kargo olmuştur ama.

Öncelikle geçmiş olsun. Maalesef ki herhangi bir firma olsun, şubeden şubeye göre değişiyor. Kimilerine göre iyi, kimilerine göre kötü. Misal MNG Kargo, benim bölgemde çok daha iyi hizmet verebiliyorken Yurtiçi Kargo rezaletin ötesinde ancak bu direkt kargo firmasına değil şubesine göre eleştiririm. Yapacağınız şey; öncelikle MNG kargonun ana merkezi ile irtibata geçmeniz ve durumunu izah etmeniz gerekiyor. Olaki buradan bir şey çıkmazsa son adım olarak Amazon ile şikayet talebini oluşturun.

Önemli ekleme: MNG Kargo her ne kadar bölgemde iyi hizmet verse bile mutlaka bir aksaklıklar olabiliyor, bunu da belirteyim.

Sorun yaşamazsınız diyip Amazon'u bütün benliğimle savunmayacağım ama sorun "MNG" kargoda gözüküyor. Adres bilgilerinizi felan da kontrol etmenizde fayda var. Geçen hafta prime kampanyalarından dolayı 2 günde ulaşan kargolar genel olarak 2 olsa da zaman zaman 3 güne denk gelebiliyordu ve kampanya dönemi olduğu için bu normaldi. Kaldı ki Amazon sadece satıcı, diğer firmalar ise ortak çalıştıkları kargo şirketleri. Kolaygelsin ve AGT ile gönderim sağlıyorlar çoğu yere. MNG kargo ile geldiğine göre bölgeniz küçük ve bu firmaların çalışmadığı bir bölge. Haliyle sorun MNG kargodan kaynaklanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı