İnceleme Amazon'da satılan Acer XV272S monitör incelemesi

Merhaba arkadaşlar. Herkesin aratıp pek bilgi bulamadığı monitörü ufak bir inceleme yazısı ekleyerek sizlere sunmak istedim.

Amazon'da 3799 TL fiyata satılan Acer XV272s Full HD monitör dün itibari ile elime ulaştı ve kurulumunu yaptım.
Kutu içerisinden DisplayPort ve HDMI kablosu çıktı. DisplayPort ile bağlantısını yaptım ve ufak defek renk ayarlarını ayarladım.

Benim gözümden monitörün artıları:
- Ekran kalitesi üst düzey 165 Hz IPS.
- Ghosting testi sorunsuz.
- Hoparlörlerin sesi çok net ve dolgun.
- Hazır kullanıcı modları.
- HDR açınca görüntü kalitesi bariz şekilde artıyor.
- Monitör ben buradayım diyor akıyor resmen.

Benim gözümden monitörün eksileri:
- Stant ayak kısmı çatallı olsa daha iyi olurdu çünkü hafif sallantı olabiliyor.
- USB portu yok.
- Kutusu çok basit yapılmış daha şaşalı bir şey beklerdim.

Not: 2 sene önce MSI MAG272qp 2K VA panel monitör kullandım. 27 inç bir monitörde 2K şart değil ama 27 inç Full HD monitöre yakından bakınca pixelleri görebilirsiniz. Buna şöyle bir çözüm buldum. Kullandığım ekran kartı RX 6600. AMD kontrol merkezinden çözünürlük yükseltme açtım ve çözünürlüğü 2K'ya aldım ve sonuç ne dersiniz?
** Tek kelime ile harika oldu **

Şu an 2K olarak kullanıyorum.
4K olarak da gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.
Benim aklıma gelen bunlar.
Sorusu olan arkadaşım var ise yardımcı olurum.
Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer'dan yana sorun nedir hocam? Bir kullanıcı olarak neden önermiyorsunuz?

Full HD için 24 inç yeterli.
Ben Acer'i 10 gün kullandım iade ettim.
Yazı tipleri çok kötü gözüküyor.
Ön çıta hakikaten çok açıktı.
HDR'a alınca kendi kendine parlaklığı ayarlamaya çalışıyordu.
Bana hitap etmedi yani.

Full HD için 24 inç yeterli.
Ben Acer'i 10 gün kullandım iade ettim.
Yazı tipleri çok kötü gözüküyor.
Ön çıta hakikaten çok açıktı.
HDR'a alınca kendi kendine parlaklığı ayarlamaya çalışıyordu.
Bana hitap etmedi yani.

Teşekkür ederim hocam. Peki G24-20 önerme sebebiniz nedir? (Şu an kullandığınız Lenovo mu?)

Arkadaşlar merhaba, konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bu monitörü almayı düşünüyorum. Ancak 27" 1080p olması beni düşündürdü çok. Bir sıkıntı olmadığını söyleyen de var pikselleşiyor diyen de. Uzun süredir kullanıyorsunuz tarihlerden gördüğüm kadarıyla. Eklemek istediğiniz artı veya eksi bir bilgi olabilir mi?

24" olarak da bakıyor olduğum monitörler ise
Lenovo G24-20
AOC 24G2SPU (İçime sinen bu)
ASUS TUF VG249Q1A
Varsa bunlardan da önerinizi alabilirim
32 inc monitorde tm piksellesme olmasi kabul edilebilir de yani 27de hic oyle olmuyor. Cok abartiliyor. Sanki herkes 27de 2k yada 4k kullaniyor. 1080pyi biz o zaman 15inc monitorlerde bakalim. Ben cok uzun zamandir 27 1080p de kullandim, hala kullaniyorum, hic sorunu yok. Eger sen inatla gozunu ekrana yapistirip bakayim piksellesme var mi diye bakayim diyorsan, cozunurluk kac olursa olsun gorursun. Cok abarti gibi geliyor bana, ben bu noktada takilinmamasi gerekiyor diye dusunuyorum.

Monitor iyi guzel ben FP olarak sevdim, simdilik dogrudan bir sorun gormedim biraz renk ayarlari yapmak gerek, ben ugrasmadim, defaultta kullaniyorum.

On citasi biraz kalkmis geldi benimki, ama monitore direkt onden bakinca anlasilmadigi icin sorun etmedim. O cita sanki kullanilan alan, kalkik olsun, ne zarari olacak. yada direkt olmasin, ben oraya bakmiyorum yani panele bakiyorum.

Bi yandan da yan ekran olarak 27 inc Dell var su an. Dell in yaninda bunun goruntusu muazzam ikisini kiyaslarsak.

Piyasanin en iyi monitoru demiyorum ama parlaklik, renkler, genel oyun kullanimi vs bence FP urunlerden biri. Daha iyisi elbet vardir ama bu urunden memnunum sahsen. Bir tane daha almayi dusunuyorum acikcasi Dell i kullanmayi birakip.

Son düzenleme:
32 inc monitorde tm piksellesme olmasi kabul edilebilir de yani 27de hic oyle olmuyor. Cok abartiliyor. Sanki herkes 27de 2k yada 4k kullaniyor. 1080pyi biz o zaman 15inc monitorlerde bakalim. Ben cok uzun zamandir 27 1080p de kullandim, hala kullaniyorum, hic sorunu yok. Eger sen inatla gozunu ekrana yapistirip bakayim piksellesme var mi diye bakayim diyorsan, cozunurluk kac olursa olsun gorursun. Cok abarti gibi geliyor bana, ben bu noktada takilinmamasi gerekiyor diye dusunuyorum.

Monitor iyi guzel ben FP olarak sevdim, simdilik dogrudan bir sorun gormedim biraz renk ayarlari yapmak gerek, ben ugrasmadim, defaultta kullaniyorum.

On citasi biraz kalkmis geldi benimki, ama monitore direkt onden bakinca anlasilmadigi icin sorun etmedim. O cita sanki kullanilan alan, kalkik olsun, ne zarari olacak. yada direkt olmasin, ben oraya bakmiyorum yani panele bakiyorum.

Bi yandan da yan ekran olarak 27 inc Dell var su an. Dell in yaninda bunun goruntusu muazzam ikisini kiyaslarsak.

Piyasanin en iyi monitoru demiyorum ama parlaklik, renkler, genel oyun kullanimi vs bence FP urunlerden biri. Daha iyisi elbet vardir ama bu urunden memnunum sahsen. Bir tane daha almayi dusunuyorum acikcasi Dell i kullanmayi birakip.
Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim hocam, ben çok yorum okuyorum o yüzden bu kadar kafam karışıyor. Gözle de görmediğimiz için her iki türlü kafada canlanıyor ve doğal olarak kararsız kalıyorum. Son olarak pivot desteği var mı bu Acer'ın 90° dik açı çevrilebiliyor mu?

Geri
Yukarı