Amazon'da satılan mouse yüzünden mağdur oldum

Hocam aldığın ürün aynı zamanda 2 yıl Steelseries garantili onlarla iletişime geç büyük ihtimalle göndermeni isteyecekler ve değişim ya da tamirini yapacaklar.

Hocam aldığın ürün aynı zamanda 2 yıl Steelseries garantili onlarla iletişime geç büyük ihtimalle göndermeni isteyecekler ve değişim ya da tamirini yapacaklar.
Aklimda su an iade parasini alip ustune 300 TL koyarak Razer Basilisk X Hyperspeed almak var. Steelseries ne kullandiysam sorun cikardi nefret ediyorum markadan.

Sensei Ten almistim takiliyordu iade ettim
Rival 5'im vardi 1 seneye yandaki kavucuklari soyuldu asiri rahatsiz ediyordu
Rival 3 Wireless'in durumu belli zaten (Fare calisirken de uygulamasinda sorun vardi DPI ayarlama tusu devre disi birakilmiyordu Reddit de pek cok kisi sikayet etmis.)
Artcis Nova 7 aldim dip sesten gecilmiyordu
Prism Cloth XL'im vardi 1 seneye RGB dikisleri atti. Hadi buna neyse de
Sadece Apex Pro dan memnun kalmistim butun SteelSeries deneyimlerim arasindan.

Ben kullandigim urunleri duzgun kullanirim. Bu yuzden ne aldiysam genelde ikinci elden rahatlikla satabilirim. Ya da yillar boyunca ayni fareyi kullandigim oldu. Su an farem olmadigi icin 10 senedir evde olan bir Logitech fareyi kullaniyorum mesela. Deneyimlerim arasindan SteelSeries'in sismis bir balon oldugunu dusunuyorum.

Aklimda su an iade parasini alip ustune 300 TL koyarak Razer Basilisk X Hyperspeed almak var. Steelseries ne kullandiysam sorun cikardi nefret ediyorum markadan.

Sensei Ten almistim takiliyordu iade ettim
Rival 5'im vardi 1 seneye yandaki kavucuklari soyuldu asiri rahatsiz ediyordu
Rival 3 Wireless'in durumu belli zaten (Fare calisirken de uygulamasinda sorun vardi DPI ayarlama tusu devre disi birakilmiyordu Reddit de pek cok kisi sikayet etmis.)
Artcis Nova 7 aldim dip sesten gecilmiyordu
Prism Cloth XL'im vardi 1 seneye RGB dikisleri atti. Hadi buna neyse de
Sadece Apex Pro dan memnun kalmistim butun SteelSeries deneyimlerim arasindan.

Ben kullandigim urunleri duzgun kullanirim. Bu yuzden ne aldiysam genelde ikinci elden rahatlikla satabilirim. Ya da yillar boyunca ayni fareyi kullandigim oldu. Su an farem olmadigi icin 10 senedir evde olan bir Logitech fareyi kullaniyorum mesela. Deneyimlerim arasindan SteelSeries'in sismis bir balon oldugunu dusunuyorum.
Steelseries ile ben de çok sıkıntı yaşadım kulaklık, mouse ne aldıysam elimde kaldı. Yapabileceğiniz en mantıklı şey servise göndermek gibi, bir ihtimal servisten ürün değişimi çıkarsa sıfır jelatinli ürünü satıp yeni bir şey alabilirsiniz.

Amazon'u değil satıcı firmaya THH'den şikayet oluşturun.

Merhaba, ürünün misli ile değişimini talep et. Gerekirse ürünün fiyatı kadar indirim isteyip tedarikte olan başka bir ürüne geçiş yapmak isteyeceğini iletebilirsin. Bu tür durumlarda kullanıcının beyanı öncelikli esastır. Misli ile değişimi ürünün benzer özellikteki başka bir muadili ya da çok fazla fiyat farkı olmayan bir üst modeli olarak karşına çıkabilir. En fazla başka bir marka isteyip, ürünü kutusunu açmadan satıp istediğin mouse a geçebilirsin. Eğer ki bir sorun çıkarırlar ise tüketici hakem heyeti ile gerekli haklarını kullanacağını kendilerine bildir.

Merhaba, ürünün misli ile değişimini talep et. Gerekirse ürünün fiyatı kadar indirim isteyip tedarikte olan başka bir ürüne geçiş yapmak isteyeceğini iletebilirsin. Bu tür durumlarda kullanıcının beyanı öncelikli esastır. Misli ile değişimi ürünün benzer özellikteki başka bir muadili ya da çok fazla fiyat farkı olmayan bir üst modeli olarak karşına çıkabilir. En fazla başka bir marka isteyip, ürünü kutusunu açmadan satıp istediğin mouse a geçebilirsin. Eğer ki bir sorun çıkarırlar ise tüketici hakem heyeti ile gerekli haklarını kullanacağını kendilerine bildir.
Stokta yok dediler muadil urune. Allah bilir ne zaman stok yenileyecekler. 300-400 lira zararda olacagim ama artik muhatap olmak istemiyorum. SteelSeries coplugune de artik kimse bulasmaz umarim.
Amazon'un kendi ürünü olduğunu nasil anlıyoruz?
Satici Amazon olunca.

İadeyi katiyen kabul etmiyorsunuz. Bulabilirseniz aldığınız satıcının numarasını bulup arıyorsunuz, hakem heyetine başvurmakla tehdit ediyorsunuz.

Yıl olmuş 2023, mouse gibi yaygın bir ürünün “muadili yok” diye bir şey yok. Muadili yoksa üst model verecek. Aynı marka yoksa başka marka verecek. Mouselar tümden üretimden kalkmadığına göre “değişim yapamıyoruz” diye bir bahane olamaz.

Hakkınızı arayacaksınız. Reddederlerse hakem heyetine başvurup “bilirkişi atanarak muadil ürün modeline karar verilmesini istiyorum” diye başvuru yapacaksınız, kendinizin muadil olarak kabul edeceğiniz birkaç model de yazabilirsiniz.

3-4 ay sürebiliyor süreç maalesef ama sonunda söke söke alıyorsunuz hakkınızı.

Zamanında 700 TL vererek aldığım Logitech G613’ü MediaMarkt hakem heyeti kararı sonrası mecburen G915 ile değiştirdi, güncel değeri 6000 TL civarı.

Üşenmeyeceksin, taviz vermeyeceksin, sabredeceksin. Yapacak bir şey yok.

Yapabileceğiniz en mantıklı şey servise göndermek gibi, bir ihtimal servisten ürün değişimi çıkarsa sıfır jelatinli ürünü satıp yeni bir şey alabilirsiniz.
Ürün değişimini yapmayan yer servis/distribütör zaten. Hemen hemen her firmada distribütör teknik servis hizmetni de kendi sunar. Burada da servis/distribütör iade raporu vermiş, “bizde ürün yok değiştiremiyoruz satıcıyla konuşun” diye yalan söylüyor.

Bu gibi durumlarda distribütör topu “bizde ürün yok” diye satıcıya, satıcı “biz ürün veremeyiz distribütör değiştirmeli” diye distribütöre atar. Durmadan birbirlerine paslarlar sizi, hiçbiri aradaki fiyat farkını kendi karşılamak istemez.

Açık açık tehdit edeceksiniz hakem heyetine vermekle, geri adım atmıyorlarsa da direkt başvurunuzu yapacaksınız.

Son düzenleme:
Hayır kardeşim. Her mağaza aynısını yapar. Hatta bazı mağazalarda atıyorum 800 TL'ye aldın. İade edeceksin ama ürün 600'e düşmüş. 600 verirler mesela. Hiçbir zaman verdiğin paranın 1 kuruş fazlasını alamazsın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı